Dobre projekty domów są projekty domów energooszczędnych.

Energooszczędny dom to wyjście dla tych, którzy gotowi są zainwestować na początek trochę więcej funduszy i cierpliwie czekać, aż środki się zwrócą. W końcu zaczną przynosić zyski. Prawda jest taka, że dom energooszczędny to dom przyszłości.
Jeśli uwielbiasz oszczędzać, dom energooszczędny jest stworzony dla twojej rodziny.

projekty domów energooszczędnych tworzone są tak, aby potrzebowały jak najmniej energii wyznaczonej do grzania. Dzisiejsze technologie oraz wiedza umożliwiają wybudowanie niezwykle oszczędnych domów. Można uzyskać różne projekty domów energooszczędnych, zaczynając od projektu domu parterowego, poprzez domy z poddaszem mieszkalnym, domy bliźniacze oraz szeregowe. Ważną informacją jest to, że każdy z tych domów możemy zbudować w technologii tradycyjnej. Korzystną informacją jest również to, że koszt wybudowania tych domów z roku na rok maleje.
stropy

Autor: zeevveez
Źródło: http://www.flickr.com

Prawna rzeczywistość sprawia, iż projekty domów energooszczędnych stają się standardem. Wszystko przez zaostrzanie przepisów odnoszących się do energooszczędnej charakterystyki domów. Już teraz każdy oddany do użytku dom (zobacz projekty domów archipelag) jest zmuszony wykazać się energooszczędnym zaprojektowaniem.
Dom energooszczędny to taki, którego popyt na energię do ogrzewania mieści się poniżej 70 kWh/m²rok. Celem spełnienia tych wytycznych projekty domów powinny zawierać właściwą izolację, przegród zewnętrznych, dobrze funkcjonujący system wentylacji z odzyskiem ciepła oraz rzecz jasna funkcjonującą instalację grzewczą. Nie możemy zapominać o fakcie, iż dom (polecamy domy parterowe z poddaszem) energooszczędny winien używać jak najmniej energii w trakcie codziennego użytkowania. powinien dodatkowo użytkować sporo energii odnawialnej.

Zastosowanie każdego z wypisanych tu rozwiązań obniży rachunki za energię, wszakże dopiero wszystkie razem dają pełne efekty.
Dom oszczędny to dom przyszłości. Obstawiajmy zatem projekty domów energooszczędnych a potem cieszmy się niskimi rachunkami.