Podstawowe informacje na temat rodzajów drzwi stosowanych wewnątrz, jak są najczęściej używane.

Drzwi wewnętrzne pełnią w naszych mieszkaniach i domach bardzo ważną rolę, to znaczy oddzielają dane pomieszczenia od siebie. W przeciwieństwie do drzwi na zewnątrz, które muszą być solidne, porządne i z atestowanymi zamkami, drzwi wewnętrzne mogą mieć całkowicie inną budowę.

Roboty budowlane

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Ze względu na to, że między pomieszczeniami w domu nie będzie trzeba jakiejś wyjątkowej ochrony, to też często stosuje się w nich dużo powierzchni ze szkła. Szkło poza tym, że prezentuje się bardzo ładnie posiada jeszcze jeden ważny plus, to znaczy będzie ono przepuszczać światło. Przez to przy drzwiach ze szkłem nawet jeśli będą one zamknięte, to wewnątrz będzie przyjemnie i jasno. Drzwi wewnętrzne najczęściej wykonane są z drewna, ale ich budowa (spoiwo mineralne) również jest nieco inna od ciężkich, masywnych drzwi wejściowych. Jeśli chcesz przeczytać więcej koniecznie zobacz stronę www.invado.pl/drzwi-wewnetrzneię w nich odpowiednie płyty mające kształt plastra miodu. Z jednej strony daje to dużą lekkość, ponieważ mają niedużo materiału, a oprócz tego zapewniają należytą wytrzymałość oraz sztywność.
Drzwi wewnętrzne oferowane są dużej ilości odmian i modeli. najpopularniejsze są typowe skrzydła montowane w futrynach, w zależności od oczekiwań mogą być one otwierane w lewą lub prawą stronę. Standardowo drzwi takie oferowane są w paru szerokościach, na przykład w łazienkach najczęściej stosuje się skrzydła mające szerokość 70 lub 80 cm, dzięki czemu można je dopasować do większości otworów drzwiowych. W zależności od rodzaju pomieszczenia odmienna będzie także ich budowa. W wymienionych wcześniej łazienkach skrzydła będą miały mniej szkła, za to z powodów bezpieczeństwa konieczne jest zastosowanie odpowiedniej wentylacji. Za to w przypadku drzwi do pokojów czy kuchni szkła może być dużo więcej, nawet będzie to zalecane z powodu zapewnienia odpowiedniego oświetlenia w pomieszczeniach.

W pewnych przypadkach, przykładowo w miejscach, gdzie nie ma dużo miejsca zastosować można inne odmiany drzwi, bardzo dobrze się na przykład sprawdzają wtedy drzwi harmonijkowe czy przesuwne.