Jak powinien być zainstalowany piorunochron? Jakiego typu musi spełniać wymogi?

domy jednorodzinne są na pewno narażone na uderzenia pioruna, a jest to związane w konsekwencji z pożarem, tak więc zagrożeniem zdrowia i życia. Stopień tego typu zagrożenia, ale i odpowiednie środki ochrony odgromowej definiują normy.

Budynek powinniśmy wyposażyć w odpowiednie instalacje odgromowe, a są one złożone ze zwodów ułożonych na dachu lub kominach i z przewodów odprowadzających.

Zaciekawił Cię ten temat? Nie zwlekaj, tylko zobacz nowy wpis, który niewątpliwie bardzo Cię zaciekawi. Zobacz!

Znajduje się tam również uziom naturalny lub sztuczny, który układa się w ziemi. W jednorodzinnych domach funkcję zwodu może spełniać blacha pokrycia dachowego, lecz jeśli ma grubość minimalnie 0,5 milimetrów, a również ułożona jest na niepalnym podłożu.

instalacji

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest jednocześnie pokryta materiałem izolacyjnym, dopuszczona jest również możliwość jej perforacji. Zwody w tego rodzaju sytuacji nie są obowiązkowe, no chyba, że na samej górze, na jednej z ostatnich kondygnacji mamy cenne, wymagające chronienia przedmioty. Mogą znaleźć się też pozostałe dodatkowe elementy odgromowej instalacji, spośród nich najbardziej znane jest żelbetowe zbrojenie pokrycia dachu, metalowe elementy które wystają ponad dach – (kształtki dachowe) czy zbrojenia żelbetowe ścian oraz fundamentów. Przedsiębiorcy oferują również zabezpieczenia przed włamaniem: (rzetelny monitoring)

Kuchnia, fototapeta dekoracyjna

Autor: www.twojagaleria.eu
Źródło: www.twojagaleria.eu
Dobrze także wiedzieć, iż jak nie ma uziomów naturalnych, to w czasie robienia wykopów oraz prac fundamentowych należy zrobić sztuczny, najkorzystniej jak będzie fundamentowy. Piorunochron, wraz z całą instalacją piorunochronną, powinien być połączony z główną szyną, jaka uziemia budynek (dobre instalacje odgromowe).

Jak będziemy o tym pamiętać to nasza instalacja będzie wykonana bardzo dobrze z zachowaniem wszelkich najważniejszych procedur. To niezwykle istotne, by dobrze zainstalować instalacje odgromowe, oferuje to bezpieczeństwo.