Jak dobrze wykończyć nasze schody?

Istnieje mnóstwo sposobów wykończenia schodów, tak żeby służyły nam jak najwięcej bez nadmiernej konserwacji. Ten artykuł skierowany jest do osób jakie posiadają w swych domach albo mieszkaniach schody i pragną je jakoś zabezpieczyć.
Najlepszym sposobem jest całkowite pokrycie schodów materiałem odpornym na ścieranie.

kostka brukowa

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: AWBUD Wyroby Betonowe
lustro na ścianie

Autor: Kevin Dooley
Źródło: http://www.flickr.com
My proponujemy dwa różne sposoby, które dadzą zupełnie odmienne rezultaty. Pierwszą metodą jest pokrycie schodów jednolitym kawałkiem wykładziny, może to być na przykład wykładzina Forbo – – wytworzona całkowicie z PVC, toteż jest tak niesamowicie wytrzymała i można ją długo użytkować. Przykrywając schody takowym dywanem, nproducent (zobacz przejdź do strony)ej jest docinać oraz mocować go na bieżąco. Do przymocowania dywanu warto zastosować specjalne „belki” z metalu, jakie kupimy w sklepie z artykułami wykończeniowymi. Nie można polegać jedynie na kleju do wykładzin oraz listwach przypodłogowych, gdyż z czasem dywan samoczynnie wskutek używania zacznie się obsuwać te belki wzmacniają konstrukcję. Drugim sposobem jest kładzenie na wszystkich schodkach wymierzone dywaniki. Jest to metoda kosztowniejsza, ale uzyskujemy o wiele lepszy wizualnie rezultat. My wykorzystaliśmy właśnie ten sposób. Najważniejszym motywem wykorzystania tej metody było to, iż nasze schody – tutaj – są z drewna i szkoda nam było je całkowicie pokrywać wykładziną. By zamocować na krawędzi schodka nasze brązowe dywany wykorzystaliśmy noski schodowe. Nasze sprawdzone noski schodowe są wykonane z metalu, z tego powodu będą nam służyć około dziesięć lat. Ponieważ nasze schody są drewniane wybraliśmy czarne noski, żeby były dobrze widoczne krawędzie schodków. Cena takiego noska mieści się między dziesięć a dwadzieścia złotych.

Nasze dywaniki idealnie się prezentują.
Po zakończeniu pracy mogliśmy podziwiać efekt naszych prac. Rekomendujemy każdemu, kto posiada drewniane schody, żeby wykorzystał naszą metodę.