Świetne możliwości na temat dekoracji na ścianę

Różnorodne elementy dekoracyjne są ważnym elementem każdego wnętrza. W zasadzie niezwykle rzadko zdarza się spotykać pomieszczenia zupełnie pozbawione dekoracji. A już w szczególności nie są to wnętrza w domach prywatnych, gdzie w ramach upływu czasu dekoracji przybywa niejako automatycznie. Są to chociażby różnego rodzaju pamiątki rodzinne, fotografie, obrazy i inne. Szczególnym rodzajem ozdób są te używane na ścianach. Ściany są bowiem przestrzenią, która może być zagospodarowana na bardzo różne sposoby. Nawet często widuje się w różnorodnych lokalach ściany w zasadzie „przeładowane” wszelkimi ozdobami, co w pomieszczeniach innego rodzaju prawdopodobnie by raziło.

dekoracje ścienne

Autor: Orin Zebest
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwie we wszelkich wnętrzach publicznym rozwaga podczas dobierania dekoracji jest niezwykle znacząca. Istotne jest przykładowo wzięcie pod uwagę tego, czy dane pomieszczenie jest przeznaczone również dla dzieci.

Inne, też bardzo interesujące szczegółowe omówienie (http://www.avantgardenstore.com/) przedstawionego zagadnienia odnajdziesz w tym miejscu. Zobacz koniecznie a na pewno nie będziesz żałować!

Na przykład poczekalnia u pediatry może być wyposażona w dekoracje atrakcyjne dla dzieci, co w znaczny sposób umili im czas oczekiwania na wizytę.

obraz na ścianę

Autor: Forest Runner
Źródło: http://www.flickr.com

Obrazy i reprodukcjeStandardowym pomysłem w zakresie dekorowania ścian w pomieszczeniach jest wieszanie obrazów. Zarówno oryginalne obrazy, jak i reprodukcje obrazów mogą stanowić bardzo cenny i przyciągający wzrok szczegół każdego wnętrza – przykłady na stronie. Oczywiście koneserzy i kolekcjonerzy sztuki będą preferowali gromadzenie oryginalnych dzieł, ale nawet zwykłego, niezbyt zamożnego człowieka stać na udekorowanie ścian w mieszkaniu w sposób oryginalny. Powinno się pamiętać, by barwy i treść obrazów dopasowywać do stylu danego wnętrza.

Fotografie i fototapety
Odmiennym powszechnym sposobem na ozdabianie wnętrz jest wieszanie na ścianach wywołanych fotografii, często w dużych formatach. Taka dekoracja, zależnie od treści zdjęcia i ramy, bywa również niezwykle przykuwającym wzrok elementem pomieszczenia. Należy pamiętać, że zdjęcia poza popularnymi antyramami mogą być również oprawiane na odmienne sposoby. Różnorodne ramy do obrazów mogą być również stosowane do zdjęć i fototapet w dużych formatach (sprawdzisz szczegóły na tej stronie). Zasadniczą kwestią jest odpowiedni dobór ramy do charakteru fotografii.