Co trzeba wiedzieć w czasie dobierania projektu domu oraz co powinien on zawierać?

Każdy, kto planuje budowę domu rozumie, że jednym z najważniejszych etapów jest wybór właściwego projektu domu. To od niego zależy jego wygląd oraz to, jakie będą użyte najbardziej istotne suroWCe, czyli jak dużo będzie kosztowała budowa.
Niezłym rozwiązaniem jest zapoznać się z propozycją biur projektowych oraz wstępny wybór rodzaju domu.

To, czy ma posiadać wbudowany garaż czy liczbę kondygnacji lub podpiwniczenie, ma znaczny wpływ na koszt zarówno samego projektu, jak i na koszt jego konstrukcji. To od tego zależy decyzja o wydaniu pozwolenia na budowę. Wszystkie projekty posiadają podstawowe informacje o budynku, czyli jego powierzchnię całkowitą i metraż wszystkich pomieszczeń. Można skorzystać z przygotowanego już projektu bądź zlecić jego przygotowanie na własne zlecenie. W taki sposób można by lepiej dopasować dom do posiadanej działki. Jeżeli jednak zdecydujemy się na wybór gotowego już projektu, trzeba zwracać uwagę na to, jakie zmiany mogą zostać jeszcze wykonane przez biuro [biura do wynajęcia Poznań] projektowe. Wiele z nich proponuje również realizację projektu w tzw. „lustrzanym odbiciu”.

wok

Autor: Silit
Źródło: Silit
Każdy projekt domu musi posiadać projekt konstrukcyjny (m.in. rzut fundamentów, opis technologiczny, rzut dachu czy przekroje) i schemat budowlany (opis techniczny, zestawienie stali, rysunki wykonawcze detali konstrukcyjnych). Poza tym projekt domu musi również zawierać projekt wszystkich instalacji wodno-kanalizacyjnych (m.in.

rysunki techniczne) czy instalacji gazowej i projekt instalacji elektrycznej i odgromowej (m.in. schemat ideowy instalacji). Poza tym konieczne są materiały dodatkowe (np. zestawienie więźby dachowej czy też rysunki elementów instalacji).
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,