Designerskie lampy

Pamiętacie spływający ze wzgórza kaskadami dom Tony’ ego Starka, filmowego Iron Mana? Można go określić jednym słowem: wspaniały. Cztery sypialnie, ogromne patio, olbrzymi basen oraz widok na ocean.

Wielu z nas niełatwo było uwierzyć, że te wnętrza mieściły się w hali sportowej w Los Angeles, a projektowanie odbywało się w komputerze. Replikę domu wzniesiono jednak także w rzeczywistości. Posiadłość została uznana za najlepszą filmową rezydencję a następnie sprzedana za 25 milionów dolarów. Każdy mebel w domu tego ekscentrycznego bohatera to design i elegancja. Chyba więc nie jest dziełem przypadku, że w salonie filmowego Starka stoi najbardziej rozpoznawalny łuk na świecie, czyli lampa (idź tutaj ozcan lampy) Arco (po włosku „arco”oznacza łuk). Włoscy projektanci nie poszukiwali jednak inspiracji w przestworzach, lecz na…ulicy tworząc nowoczesne meble włoskie. Inspirująca okazała się zwykła latarnia. Wygięte teleskopowe ramię, na którym dynda klosz – jakże efektowne połączenie. Od tej pory, lampa stała się czymś więcej niż oświetleniem.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

I choć lampa obchodzi swe pięćdziesiąte urodziny, cały czas stanowi przedmiot pożądania wielu osób. Jeżeli więc nie mamy akurat wolnych 25 milionów dolarów na dom Iron Mana, może przeznaczymy 7,5 tysiąca na lampę z jego salonu? Designerskie lampy Artaitalia to przysłowiowa „kropka nad i” w naszych wnętrzach. Przeważnie wystarczy oryginalna lampa, by pomieszczenie zyskało nowy wymiar.

Mistrzami w dobieraniu oświetlenia do wnętrza są Skandynawowie. Czy lampy kryształowe, luksusowe żyrandole mogą ”zagrać” w minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzu? Oczywiście! Zasada ta działa także i w drugą stronę – antyki, meble z „duszą” w towarzystwie designerskiej, prostej w formie lampy przestaną być tak ponure i przytłaczające. A może chcemy naszą lampę uczynić najważniejszym punktem wnętrza?
Lampy kryształowe swarovski wbrew pozorom sprawdzą się w wielu stylizacjach.
W sieci prowadzi swą działalność wiele sklepów z lampami, które świetnie odnajdą się zarówno w klasycznych, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach. I mimo iż są to sklepy internetowe w wielu przypadkach mamy możliwość zobaczenia lamp przed zakupem w siedzibie firm.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,