Kilka informacji o niezwykłych elementach dekoracji mieszkalnych wnętrz

Mieszkanie stanowi zawsze dorobek naszego życia. Raz zakupionych czterech kątów z reguły i bez wyraźniej przyczyny się nie zmienia. Kolejne pokolenia przeprowadzają konieczne remonty i udogodnienia. Każdy przecież pragnie, aby jego mieszkanie posiadało wszelkie nowoczesne wygody, np. prysznic. Kiedy przeobrażenie wnętrza domu staje się rzeczywistością, to wówczas nadchodzi pora na dekorację kolejnych pokoi. Pani dom kochająca styl retro, na pewno zamieści w mieszkaniu kilka ślicznych drobiazgów z minionych epok. Natomiast bardziej zamożne przedstawicielki płci pięknej zakupią współczesne meble, które jednakże swoim wyglądem nawiązują do historii.

shabby chic

Autor: Lotari
Źródło: Lotari
Jednym ze skutecznych trików na urządzenie wręcz historycznego wnętrza bywają dekoracje shabby chic – . A wśród nich poczesne miejsce zajmują oryginalne meble, które jesteśmy w stanie podzielić na dwie kategorie. Jedna z nich to szafki, które będą komponować się tylko ze staromodnym wnętrzem. Pod uwagę możemy wziąć na przykład niewielkich rozmiarów półeczkę zawieszaną na kuchennej ścianie – taki odizolowany od reszty mebel w starym stylu nie będzie dobrze wyglądał w nowoczesnej kuchni. Natomiast do nowego pokoju dziennego można bez żadnych przeciwwskazań wstawić uroczy stolik w stylu shabby chic.

Omówione powyżej meble będą charakteryzować się chociaż jedną wspólna cechą. Bywają one malowane kilka razy, a kolejne warstwy farby przebijają przez siebie. Tego typu sposób wykończenia bywa wyznacznikiem wiekowego stylu, jak i stanowi o niezwykłości tych sprzętów.

Dzisiaj przedstawiamy powyższy artykuł – jeżeli jest on pomocny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tu (https://wphw.pl/bielizniarki-forte). Sprawdź, może to także okaże Ci się cenne.

Trzeba jednak nie zapominać o tym, że na dekoracje shabby chic składają się nie tylko szafki czy bardziej wymyślne egzemplarze, jak np.

dekoracje

Autor: La Petite Maison
Źródło: La Petite Maison

zwierciadła z półką. W wirtualnych sklepach można kupić wiele tego rodzaju drobiazgów, które swoim wyglądem nawiązują do minionych czasów, ale też do typowo ruralistycznego wnętrza chłopskich pomieszczeń.

Do takich bibelotów wliczymy stylowe zegary bądź ramki na zdjecia, a nawet wieszaki na ręczniki łazienkowe. A kobiety będą zachwycone lekko różowymi narzutami, które przypominają te wytwarzane w Prowansji. Faceci w tym zagadnieniu także znajdą coś dla siebie. Przecież dekoracje shabby chic nie muszą ograniczać się do typowych kobiecych drobiazgów. W rzeczonym stylu fachowy stolarz, a może nawet sam gospodarz, wykona choćby drewniane schody, które zafrapują każdego gościa.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,