Jakie istnieją typy oczyszczaczy powietrza i ile mogłyby one kosztować?

Codziennie spędzamy wiele godzin w różnego typu pozbawionych świeżego powietrza pomieszczeniach. Bez względu na to, czy przebywamy w pracy czy w mieszkaniu, w każdym takim miejscu jesteśmy narażani na bezpośrednią styczność z wirusami, kurzem czy też pyłkami albo zarodnikami pleśni.
Dlatego też jeżeli chcemy mieć gwarancję, że w tych miejscach będziemy wddychać świeże powietrze, warto jest zainwestować odpowiednie urządzenie.

Za jego pomocą moglibyśmy efektywnie wykonać oczyszczanie powietrza. Mogłoby ono wyeliminować niemalże wszystkie bakterie, wirusy czy alergeny. Osoby, które wykorzystują już oczyszczacze powietrza twierdzą, że o wiele zmalała w ich domach ilość kurzu. W sprzedaży są różne przyrządy, które mogłyby kosztować od kilkuset do nawet paru tysięcy złotych.

Masz chęć dowiedzieć się więcej na prezentowany wątek? To świetnie, ponieważ pod linkiem meble do sypialni znajdziesz ciekawe dane, które Cię zaabsorbują.

O tym, jak duże znaczenie ma jakość powietrza, którym każdego dnia oddychamy alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia twierdząc, że co trzeci wylew krwi do mózgu jest wywołany właśnie brudnym powietrzem.

materiał

Autor: andTradition
Źródło: Stereodesign.pl
Zdecydowana większość urządzeń, których celem jest oczyszczanie powietrza, funkcjonuje na zasadzie jego filtracji przy pomocy aktywnego węgla lub filtrów HEPA. Nieco bardziej złożone urządzenia działają także przy wykorzystaniu jonizatorów powietrza. Wykorzystują one promieniowanie ultrafioletowe oraz filtry fotokatalityczne. Są różne typy takich urządzeń. Niektóre są proponowane alergikom, inne są znakomite na smog, co poniektóre mają zamontowany nawilżacz powietrza, a pozostałe posiadają jonizatory.

Niektóre posiadają filtr HEPA, odmienne wodny czy elektrostatyczny albo tkankowy. Istnieje więc szeroki wybór, zatem można dopasować sprzęt do naszych potrzeb.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,