Często bywa tak, że pragniemy rozdzielić jakąś przestrzeń na dwie mniejsze i w takim razie potrzebne będą nam ściany

W dzisiejszych mieszkaniach z reguły wydzieloną mamy zaledwie łazienkę. O układzie pokoi decydujemy samodzielnie.
Jeżeli kupujemy apartament w stanie deweloperskim, to na pewno możemy zetknąć się z sytuacją, gdzie mamy w sumie ustalonych tylko kilka najważniejszych kwestii.

silnik

Źródło: http://www.sxc.hu/
Energia

Źródło: http://www.marigoldgarden.pl/

Wiemy, gdzie będą znajdowały się okna i drzwi, łazienka ( cristalstone umywalka nablatowa z odpływem liniowym ) oraz przyłącza wody i prądu w kuchni. Cała reszta niekiedy jest naszą inicjatywą. Zatem my podejmiemy decyzję o wielkości oraz rozmieszczeniu konkretnych pokoi. Aby jednakże tego dokonać, należy postawić ściany działowe. Nie zapominajmy o tym, że lekkie ścianki pomiędzy pokojami w swoim domu możemy postawić bez zgody nadzoru budowlanego. To duży plus, ponieważ usprawni nam to pracę. Nie będziemy musieli czekać na zezwolenie ani za to płacić. Trzeba będzie po prostu znaleźć solidnychfachowców, którzy zrobią to za nas. Jest to najmądrzejsze wyjście dla ludzi, którzy nigdy wcześniej tego nie robili. Lepiej nie uczyć się budowania ścian we własnym mieszkaniu. Potem przez lata będziemy musieli patrzeć na krzywizny, które na pewno będą nas irytować. Ścianki można stawiać z płyt gipsowych. Są one lekkie i stosunkowo tanie. Jest to chyba najpopularniejszy materiał do budowania tego typu ścian.

Można także kupić droższy materiał, jakim jest drewno. Jest to surowiec przyjazny naturze, gdyż oddycha. Są tacy, którzy również decydują się na ściany z tradycyjnej cegły. Będzie to najtrwalsza konstrukcja.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,