Która szafa wnękowa okaże się najbardziej odpowiednia do małego przedpokoju oraz co może mieć ona w wyposażeniu dodatkowym?

szafa wnękowa jest dzisiaj niezwykle popularnym elementem wyposażenia. Będzie ona z powodzeniem spełniała rolę szafy na ubrania, trzeba pamiętać tylko o paru zasadach. Najwłaściwiej tego typu wnękę w murze zabudować półkami oraz zakryć drzwiami.
W środku szafy wnękowej mogą być półki czy drążki wieszakowe.

dekoracje do domu

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli tego typu szafa nas interesuje, dodatkowo zamontowanym wyposażeniem może być jeszcze halogenowe oświetlenie, które włącza się przy otwieraniu drzwi. Mogą być tam ponadto stopery w szynach, które przytrzymują drzwiczki we właściwym miejscu, szczotki odbojowe oraz zabezpieczenia przed wypadnięciem drzwi. Jeśli interesują Cię szafy wnękowe Wrocław jest miastem, gdzie odnajdziesz dużo sklepów z meblami, jakie proponują tego typu szafy. Wnęka na szafę w przedsionku musi być większa niż dana szafa. Często zdarza się, że przygotowany jest typowy rozmiar szafy, lecz zapomina się o grubości ścian szafy i jej drzwi. Trzeba wiedzieć, że na zamocowanie jezdnych drzwi (zobacz drzwi wewnętrzne) potrzebne jest 8-10 cm. Szafa na ubrania do przedpokoju, w jakiej mieszczą się swobodnie koszule na drążku, posiada głębokość 60 cm.
Jeśli planujemy tam przechowywać płaszcze i grubsze kurtki, należałoby zrobić ją nieco głębszą. Wówczas głębokość takiej wnęki wynosić musi 80-90 centymetrów. Można spotkać też szafy płytsze o głębokości 40 centymetrów. Tutaj moglibyśmy powiesić ubrania na wysuwającym się drążku, równolegle do tyłu szafy. Jeśli szafa do zabudowy miałaby być usytuowana w przedsionku, to jest niezwykle dobry pomysł. Drzwi jezdne do takiej szafy nie wymagają miejsca przed szafą. Znakomicie zatem mogą sprawdzić się w takiej sytuacji, kiedy naprzeciw mebla znajdują się drzwi do łazienki czy też sypialni. Minusem może być wyłącznie to, że nie posiadamy dostępu do całego wnętrza szafy.

Jedno skrzydło drzwi w każdym przypadku jest domknięte. Jeśli pragniemy wizualnie powiększyć ciasne wnętrze, można by na szafie wnękowej przykleić folie samoprzylepną w pasy. W niewielkim przedsionku znakomicie będą sprawdzać się fronty szklane.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,