Szkło w kuchni – miej na względzie efektowne rozwiązanie, jeśli planujesz remont

Jednym z fundamentalnych pomieszczeń każdego domu jest kuchnia. Wspólne śniadania, pieczenie świątecznych ciasteczek z dzieciakami lub długie, wieczorne rozmowy to jedynie niektóre z rzeczy, które w niej robimy. Aby dobrze służyła oraz była funkcjonalna, musimy pomyśleć o stosownych meblach, jak również o wykończeniu kuchni, a przede wszystkich o ścianach.

Szklany blat

Autor: local louisville
Źródło: http://www.flickr.com
Wyjątkowo cenionym obecnie rozwiązaniem są panele szklane, które świetnie zastępują popularnie stosowane dotąd płytki oraz mogą zapewniać jeszcze lepszy rezultat estetyczny. Sprawdź sam: szklane panele. Panele mają wiele pozytywów, nie tylko nadmienioną powyżej dekoracyjność. Są bardzo użyteczne, co doceni każda pani domu lubiąca przyszykowywać jedzenie dla całej rodziny. Podczas gotowania trudno jest ustrzec się przed plamami i zabrudzeniami, zwłaszcza gdy gotujemy spaghetti bądź zamierzamy zmiksować zupę krem.

Bałagan zrobi się również wtedy, gdy do kuchni przychodzą brzdące. Nie chcemy ich wyganiać, a zarazem nie uśmiecha nam się sprzątanie (zobacz wrocław sprzątanie mieszkań) po wspólnym gotowaniu. Panele szklane są niezmiernie proste w czyszczeniu, więc już nie spędzimy w kuchni paru godzin na szorowaniu glazury. Starczy poprzecierać je ściereczką. Kolejną zaletą niniejszego rozwiązania jest sposobność wyboru spośród różnego typu szkła, w tym szkła bezbarwnego, matowego lub lakierowanego – zobacz też dekoracyjne fusingowe. Można również zdecydować się na szkło z nadrukiem przypasowanym do aranżacji naszej kuchni albo postawić na ulubiony krajobraz, którym odtąd każdego dnia będziemy mogli cieszyć nasze oczy.

Oprócz tego szkło na ścianie daje uczucie lekkości, co jest ważne nade wszystko w małych kuchniach, w jakich mamy naprawdę niedużo przestrzeni. Wybierając do tego jaśniejszy motyw szkła będziemy mieć przyjemnie urządzoną kuchnię, w jakiej będziemy z chęcią przygotowywać posiłki albo po prostu upajać się wolną chwilą przy kubku ulubionej herbaty. Szkło jest odporne na zabrudzenia oraz zarysowania, ale zawsze dobrze jest wzmocnić je folią czy siatką bądź zainwestować w szkło hartowane.

W kuchni można zastosować nie tylko szklane panele, lecz także szklane blaty na stołach – szklane blaty na zamówienie. Wyglądają tak samo efektownie, co panele, a do tego nie przytłaczają pomieszczenia, jak mogą to robić stoły drewniane. Sprawiają wrażenie niebywale lekkich, a jednocześnie są eleganckie, toteż będą świetnym dodatkiem do urządzanego wnętrza.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,