Podstawowe wiadomości na temat trendów i nowinek technicznych, które pojawiły się ostatnio w oświetleniu.

O roli oświetlenia w domu można by sporo pisać i mówić. Lecz nadal dla wiele osób jest to temat, na który nie zwracają większej uwagi. Lampa jest lampą, jeżeli się ją zamontuje przy suficie, to przecież będzie świecić, jak się dobrze dopasuje do wystroju wnętrza, to i wyglądać będzie ładnie. A przecież również w oświetleniu cały czas wprowadza się nowe pomysły, jakie nie tylko będą pozwalać na dużą oszczędność energii, ale także na nowoczesne zaplanowanie samego oświetlenia.

oświetlenie

Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiejsza moda odchodzi od lamp montowanych na środku pomieszczenia u sufitu. Rzecz jasna w niejednej sytuacji taka lampa (lampy24.net – kaspa botanica) najlepiej się sprawdzi, i tu już nie ma co kombinować, lecz czasami da się ją zastąpić innym rozwiązaniem. Oryginalne oświetlenie domu (zobacz ) powinno iść w kierunku zróżnicowanych, niezależnych źródeł oświetlenia, które załączać można w zależności od potrzeb. Analogicznie może wyglądać również oświetlenie do przedpokoju, tu doskonale sprawdzi się na przykład nieduży kinkiet zamontowany do ściany, który będzie dawał niezbyt mocne światło, razem z mocniej świecącą górną lampą.

Wiele osób biorąc się za projekt oświetlenie do swojego mieszkania nie jest nawet świadoma tego, jakie obecnie są możliwości w tej kwestii. A możliwości są naprawdę duże, zarówno jeżeli chodzi o same lampy i źródła światła, jak również o akcesoria i elementy wyposażenia. W miejsce tradycyjnego gniazdka elektrycznego można przykładowo zainstalować gniazdko podszafkowe nowoczesne, w miejsce normalnego przełącznika wyłącznik z możliwością regulacji poboru prądu – inspiracji na wykorzystanie tego, co proponują sklepy jest bardzo dużo.

lampa wisząca w kolorystyce czarno-białej

Autor: rpavich
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć układy sterujące światłami w domu, dzisiaj ich zakup nie jest już dużym wyzwaniem finansowym, a dają sporemożliwości. Tak więc jeżeli ktoś będzie się zabierał za projektowanie światła w swoim domu, to dobrze by było, żeby wcześniej poszukał trochę wiadomości o nowinkach i trendach w tej dziedzinie – z pewnością uda mu się zastosować kilka pomysłów z tych, jakie wyszuka.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,