Co powinien zapewniać każdy komfortowy fotel wypoczynkowy?

Wiele godzin w ciągu dowolnego dnia przebywamy w pozycji siedzącej, więc bardzo istotny dla naszego organizmu jest rodzaj konkretnego siedzenia. O tym, jak powinniśmy dobrać odpowiedni fotel, aby był on wygodny i funkcjonalny, dowiesz się z niniejszego artykułu.

ubrania - malowidło

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy potrzebuje relaksu po trudnym dniu w pracy, a doskonałe w tym przypadku będą wygodne fotele. A te, które zapewniają nam maksymalny komfort odpoczynku są jednoosobowe. Jedynie jako ciekawa nowinka należałoby dodać, że ze względu na to, określane są krzesłem egoisty. Odpowiednio dobrany fotel jest gwarancją naszego komfortu. Zakupując taki fotel nie trzeba mieć na uwadze jedynie kwestii związanych z wyglądem. Dzięki miękkiemu siedzisku, niezwykle wygodnemu oparciu i praktycznym podłokietnikom, bardzo długie siedzenie w tym samym miejscu nie będzie wcale tak męczące dla naszego kręgosłupa. Najważniejsza przy wyborze fotela jest jego ergonomiczność.
fotele

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com
Oznacza to przede wszystkim to, że taki fotel musi mieć właściwe siedzisko, zagłówek oraz kąt nachylenia oparcia, podłokietniki, ale musi być też dostosowany swoim kształtem do ruchów osoby w nim odpoczywającej. Głębokość i szerokość siedziska może wynieść co najmniej 40 centymetrów, natomiast materiał, z którego jest ono wykonane powinien udostępniać zagłębienie się osób w nim siedzących o 2-3 centymetry w dół. Doskonałym dodatkiem do fotela będzie podnóżek, który pozwoli porządnie się wyprostować i odpocząć wspierając nogi na tym samym poziomie i pozwala utrzymać właściwą pozycję.

Fotel w salonie będzie świetnym składnikiem ozdobnym, ale także doskonałym miejscem do odpoczynku po długim wyczerpującym dniu. Nowoczesne fotele możemy nabyć w wersji standardowej albo też w rozkładanej. Wybierając meble kuchnie z drewna wrocław wypoczynkowe do pokoju dziennego warto wziąć pod uwagę aspekty wizualne.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,