Nagrzewnica do grzania hal i magazynów

Istnieje dużo urządzeń które służą do ogrzewania wnętrz. Nagrzewnica, dzięki temu że nie musi być montowana, ma wysoką wydajność i jest prosta w konstrukcji, używana jest przeważnie do nagrzewania hal i składów.

kolory

Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
W wypadku pomieszczeń przeciętnych i dużych takich jak warsztaty, składy, hale fabryczne, czy kościoły nie wystarcza ogrzewanie elektryczne podgrzewanie podłogowe typowymi grzejnikami. Kaloryfery okazują się nazbyt mało wydajne, a wręcz nieekonomiczne, gdyż zużycie ciepła koniecznego na ogrzanie dużego budynku, nie zawsze przyzwoicie izolowanego jest nadzwyczaj wysokie. Sporym problemem jest czas przydatny na osiągnięcie żądanej temperatury. Ciężkie jest też utrzymanie temperatury na ciągłym, wyczekiwanym przez użytkownika pułapie. Nagrzewnica to narzędzie skonstruowane ze stalowego, blaszanego tułowia, wewnątrz jakiego znajduje się odcinek wentylatora, komora grzewcza, wymiennik ciepła z nawiewnikiem, oraz układ automatycznej regulacji. Zasada aktywności nagrzewnicy polega na wymianie ciepła między chłodnym powietrzem, a gorącymi SPAlinami, lub grzałkami elektrycznymi. Powietrze jest zasysane do nagrzewnicy przez przewód, jaki jest wyprowadzony na zewnątrz pomieszczenia, bądź kanałem zaopatrzonym w filtr. Potem pozostaje ono ogrzane w wymienniku, albo bezpośrednio w komorze grzewczej. Ogrzane powietrze nawiewane jest do pomieszczenia przez kratki nawiewne, czy też za pomocą przewodów nawiewnych.

Budowa nagrzewnicy pozwala na rytmiczne rozprowadzanie strumienia gorącego powietrza, bądź na wyznaczenie go w konkretne punkty. Nagrzewnice błyskawicznie grzeją powietrze, które jest rozprowadzane po całym pomieszczeniu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,