Jakim sposobem dobrze urządzić pokój dla pociechy?

Urządzenie pokoju dla dziecka nie zawsze jest taką bezproblemową sprawą, bowiem w toku aranżacji na pewno musimy wziąć pod uwagę niesłychanie dużo różnych rzeczy, takich jak wiek czy też płeć dziecka. Inaczej będzie wyglądać pokój 5cio latka, a inaczej starszego dziecka, przykładowo takiego, jakie ma już 10 lat. Prawdopodobnie inaczej urządzimy także pokój nastolatka. Jeżeli aranżujemy pokój dla małego dziecka, to najważniejszą rzeczą będzie zadbanie o bezpieczeństwo. Niewielkie dzieci interesują się praktycznie wszystkim, wobec tego w pokoju nie zdoła być rzeczy, jakie mogłyby spowodować krzywdę. Kupując umeblowanie do pokoju dziecięcego, warto wybrać na przykład takie, które mają zaokrąglone kanty. Wtedy będziemy posiadać pewność, iż nasza pociecha nie uderzy się o ostry kant stołu bądź szafki.

pokój dla dzieci

Autor: Jeremy Tarling
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele firm meblowych oferuje teraz bezpieczne meble dziecięce, takie jak przykładowo półki dla dzieci. Na półkach dla dzieci zdołamy ułożyć pluszowe zabawki czy książeczki (jak montować krzesła dla dzieci). Półki perfekcyjnie sprawdzą się w przypadku małych pokojów dziecięcych, bo nie zabierają one sporo miejsca, a charakteryzują się nadzwyczaj dużą praktycznością. Niezbędnym wyposażeniem pokoju dziecięcego będzie także łóżko. Powinno być komfortowe, i także mieć właściwą wielkość, nie może być za duże, albowiem dziecko zdołałoby wtenczas z niego spać.

Intrygują Cię przedstawiane tu tematy? Jeśli tak, to kliknij ponadto ten link – znajdziesz tu ważne informacje, które również Cię zainteresują.

W przypadku niedużych dzieci nie wskazane jest też decydować się na łóżka piętrowe – będą one wspaniałe w późniejszym wieku, przykładowo kiedy dziecko będzie posiadało 6-7 lat.

nowoczesny pokój dla dziecka

Autor: Phil Manker
Źródło: http://www.flickr.com
W pokoju dla dziecka niezbędne okażą się także krzesła dziecięce i stoliczek, przy jakim nasz maluch będzie mógł rysować albo bawić się zabawkami. Do wyboru mamy również specjalnie modyfikowane biurka, jakie z wiekiem można podwyższać, tak by dostosować je do wzrostu dziecka (Diora Świdnica). Regulowane biurka są przydatne oraz bezpieczne, mają one też wyborne zabezpieczenia, jakie uniemożliwiają dziecku samodzielne modyfikowanie wysokości. Do biurka wybornie będą też pasować krzesła dla dzieci. Zadbajmy o to, aby pokój dziecięcy był radosny oraz przytulny, pożądane byłoby pomalować ściany na miłe dla oka kolory czy też zdecydować się na fototapetę ścienną. Na podłodze możemy położyć puchowy dywanik, zaś na łóżku puchate poduszki oraz maskotki. Taki pokój na pewno będzie bardzo dobry dla każdego malucha.

Pełna treść na:

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,