Na jakie problemy napotykają właściciele mieszkań, którzy urządzają łazienkę i w jaki sposób usiłują radzić sobie w takiej mało komfortowej sytuacji

Wyposażanie łazienki może być nie lada kłopotem dla gospodarzy, szczególnie gdy zajmuje ona niewielką bądź wręcz odwrotnie, zbyt dużą powierzchnię. Mieszkańcy czteropiętrowców i niektórych wolnostojących domów długo zastanawiają się, jak rozlokować wszystkie niezbędne sprzęty, czyli kabinę prysznicową, lustro, umywalkę, nie wspominając już o suszarce.

Tymczasem mniejszą grupę stanowią mężczyźni mający zgoła inny kłopot. Dużą łazienkę trudno wyposażyć choćby nawet z tych czysto ekonomicznych powodów.

projekt wnętrz

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Niekiedy zdarza się też, że łazienka jest usytuowana na poddaszu, co ma niebagatelny wpływ na jej wygląd – . Choć ukośne ściany mają z pewnością swój urok, to jednocześnie pomniejszają dane pomieszczenie. Jeżeli dodatkowo metraż łazienki bywa skromny, to sytuacja jest, by tak rzec, prawie beznadziejna. Prawie, bo dobrzy architekci wnętrz mają niemało niebanalnych, a niekiedy także i trochę zwariowanych pomysłów. Tych doradców w naszym kraju nie brakuje – użycie frazy architekt wnętrz Warszawa powinno okazać się bardzo pomocne w czasie wirtualnych poszukiwań.

Kto dysponuje tylko skromnym budżetem, ten szuka innych rozwiązań, czyli przykładowo kupuje branżowe czasopisma. Kolorowe gazetki są do kupienia właściwie we wszystkich większych miejscowościach. Autorzy omówień podsuwają czytelnikom intrygujące rozwiązania, które doskonale sprawdzą się w niedużych łazienkach. Odpowiednio dobrana kolorystyka, przymocowanie trochę większych luster czy wreszcie zamontowanie prysznica bez brodzika to jedynie wybrane propozycje.

Aleksander Macedoński w dosyć nietypowy sposób poradził sobie z wyjątkowo problematyczną sytuacją – rozciął węzeł, wcale nie starając się go rozwiązać. Posiadacze wielkich łazienek mogą postąpić w niema identyczny sposób.

Tu możemy podsunąć dwa rozwiązania. A mianowicie, można z powodzeniem wykorzystać np. sformułowanie projekty (zobacz projekty wnętrz katowice) łazienek Wrocław i tym samym zdać się na specjalistów we wspomnianym temacie. Można także podzielić łazienkę na dwa o dużo mniejsze pomieszczenia. Podczas kiedy w jednym znajdzie się prysznic i szafka z umywalką, to drugie będzie świetnym miejscem na toaletę lub choćby podręczny schowek na miotły czy inne sprzęty do sprzątania – projektowanie wnętrz w Warszawie to trudny kawałek chleba.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,