W jaki sposób osuszyć obiekt budowlany? Porady

Wilgotność w murach jest niezwykle szkodliwa dla konstrukcji domu – obniża jego żywotność, niszczy tynk, a również ma niesprzyjający wpływ na ludzkie zdrowie.
Zanim zaczniemy zwalczać wilgotność, warto dokładnie sprecyzować przyczyny jej wystąpienia.

biura w wieżowcach

Autor: John T Howard
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej się zwrócić z tym problemem do budowlanego inżyniera.

Jeżeli masz chęć poznać w dokładniejszy sposób informacje na prezentowany temat, to zobacz tu proponowane informacje, posiadające dodatkowe newsy.

Wilgoć dostać się może do struktury budowlanego materiału z paru ewentualnych źródeł. Pierwszym jest woda z atmosferycznych opadów, która ilościowo stanowi najogromniejsze zagrożenie dla domu. Podstawą zabezpieczenia budowli przed opadami atmosferycznymi będzie bez wątpliwości szczelne dachowe pokrycie, dokładne zrobione obróbki blacharskie jak też należyty system orynnowania. Kolejnym, mało widocznym, jednak powodującym ogromne zniszczenia może być przedostawanie się wilgoci z gruntu. Podciąganie kapilarne gruntowej wody jest konsekwencją źle wykonanej poziomej lub pionowej przeciwwodnej izolacji fundamentów budowli.

osuszacze przemysłowe

Jedną z metod osuszania murów jest tak zwana elektroosmoza. Ta metoda polega na usuwaniu wilgotności przy pomocy stałego prądu, płynącego między elektrodami umiejscowionymi w ścianie. Elektromagnetyczne fale wywołują, iż ruch wilgoci odbywa się z góry na dół. Wilgotność zostaje sprowadzona do ziemi a ściany pozostają przesuszone. Proces tenże trwać może w zależności od szerokości jak też rodzaju murów, od kilku miesięcy do trzech lat. Proces ten możemy przyśpieszyć wykorzystując przeznaczone do tego celu urządzenia.

Największą moc mają bez wątpienia osuszacze przemysłowe. Nadmieniona metoda nie wymaga realizowania żadnych budowlanych prac, instalacja aparatów odbywa się w trakcie normalnej eksploatacji domu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,