Jakiego rodzaju zalety ma dach dwuspadowy i od czego jest zależna decyzja o wyborze dachu?

Jedną z najważniejszych decyzji, którą każdy inwestor powinien podjąć na rozdziale wyboru projektu budynku, jest wybór rodzaju pokrycia dachowego. Od tego, jaki typ pokrycia dachowego wybierzemy, będzie zależał wygląd całego budynku oraz jego funkcjonalność.

Wybór dachu budynku jest zależny także od lokalnych przepisów, dlatego też nie może być on całkiem dowolny.
nowoczesne biuro

Autor: Startup Stock Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Kształt pokrycia dachowego budynku najczęściej wynika z tego, jaki mamy projekt architektoniczny budynku i od tego, w jaki sposób zaplanowane są pomieszczenia. Im w większym stopniu są skomplikowane pomieszczenia oraz cały rzut budynku, tym w większym stopniu układ naszego pokrycia dachowego będzie urozmaicony. Nim zdecydujemy się na projekt domu, musimy sprawdzić wszystkie czynniki, które mogłyby wpływać na budowę dachu. Trzeba to wykonać, aby nie musieć go remontować przez parę lat. Mieć świadomość należy, że decyzji odnośnie pokrycia dachowego nie można by zwykle modyfikować, kiedy dom jest już budowany. Najistotniejszą rzeczą jest sprawdzenie lokalnych przepisów, które tyczą się typu dachu na określonym terenie.
Dachy skośne są najbardziej popularnym rozwiązaniem w naszym kraju. Do wyboru posiadamy dachy dwu- i czterospadowe, pszczółkowe lub kopertowe. Pod względem finansowym najlepiej wybrać dach prosty dwuspadowy, gdyż jest on tani w konstrukcji.

Jeżeli masz chęć przeczytać więcej wiadomości na prezentowany w tym wpisie wątek, to sprawdź tutaj śmiało uzupełniające informacje.

Konstrukcja tego typu dachu jest złożona z dwóch połaci, które są złączone ze sobą w równoległej do szer. całego budynku kalenicy. Jeśli zdecydujemy się na dach dwuspadowy, to dzięki możliwości zagospodarowania poddasza do celów mieszkalnych, możemy uzyskać dodatkową powierzchnię.

Prosta konstrukcja tego typu dachu pozwala bez znaczniejszych problemy dobudowywać do budynku wiatę lub garaż. Proste i olbrzymie powierzchnie dwuspadowego dachu sprawiają, że niezwykle łatwe jest jego pokrycie. Przy takim dachu niewiele mamy odpadów materiałowych.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,