Ewidencje mówią jasno. W naszym państwie ciągle ogromna liczba z nas traci życie na drodze. Jesteśmy ciągle w niechlubnej czołówce.

Mimo wielu akcji społecznych, w których wzajemnie nawołujemy się do nieakceptowania nietrzeźwych kierowców, użytkowania odblasków na szosach wciąż duża liczba umiera. W bardzo dużej ilości przypadków bywa to ryzykanctwo, czasami brak uwagi, ale skutek niestety cały czas jest katastrofalny. Chwytamy po coraz to nowocześniejsze wyjścia, by w jeszcze większym stopniu usprawnić bezpieczeństwo na ulicach.

fundamenty
aktywne przejście dla pieszych

Autor: Danny Bollinger
Źródło: http://www.flickr.com
punktowe elementy odblaskowe

Autor: Simon Samtleben
Źródło: http://www.flickr.com
W wielu polskich miejscowościach można dostrzec aktywne przejście dla pieszych, bo piesi ogromnie często są ofiarami w zdarzeniach drogowych. Jest to jeden z najnowocześniejszych systemów wykorzystujący technologię solarną i diody, a w związku z tym wiele tańsze wyjście od starszych i kosztownych świateł.

Co bardzo istotne, automatycznie działa w czasie , kiedy pieszy znajduje się w obrębie pasów bądź też już na nich się znajduje, a co niesłychanie kluczowe, jest widoczny z odległości co więcej 1 kilometra. Zwykle, takie punktowe elementy odblaskowe stosowane są w najbardziej niebezpiecznych miejscach. Bardzo często używane są nie wyłącznie na przejściach dla pieszych, ale również na przystankach autobusowych, w trasach dla rowerzystów – więcej – punktowe elementy odblaskowe.

Bez zwlekania zobacz portal, w którym również znajdziesz informacje mówiące o podnoszonej tutaj kwestii. Zapewne jest w nim coś ciekawego dla Ciebie.

Takie aktywne przejście dla pieszych czyli wyposażone w części odblaskowe jest niesłychanym usprawnieniem dla kierowcy, który już z dużej odległości jest informowany, iż powinno się zwrócić wnikliwą uwagę na pieszych – więcej – aktywne przejście dla pieszych. Wszystkie punktowe elementy odblaskowe są dostępne w klasycznych odcieniach, wykonane na podstawie najnowocześniejszych technologii. Idealnie sprawdzają się także w naznaczaniu linii i kierunku na drogach szybkiego ruchu. Są bardzo trwałe i wytrzymałe na ścieranie.To niebywałe usprawnienie dla kierowcy, który podróżuje nocną porą.

Wszystkie te metody mają na uwadze w ogromnym stopniu zagwarantować bezpieczeństwo na szosie. Trudno, ale nawet najnowocześniejsze metody nie zastąpią zdrowego rozsądku tak samo jeżeli chodzi o kierujących pojazdy, jak i o pieszych. Właśnie ci drudzy nie tylko bardzo często są ofiarami zdarzeń drogowych, ale też i winowajcami.