Inteligentny dom – kilka ważnych informacji na ten temat

W dzisiejszych czasach każda rzecz powinna być smart. Są telefony, które przypominają nam o planie każdego dnia. Mamy inteligentne samochody z czujnikami parkowania. Do tego mamy możliwość zbudować inteligentny dom. Tego rodzaju dom to wzorzec obecnych możliwości.

Nie musimy martwić się niczym wystarczy, że wszystko zostanie dobrze zaprogramowane. Dzięki możliwościom, jakie daje nam technologia możemy automatycznie ustawić wszystko nie będąc w domu. Na polskim rynku jest parę firm które zajmują się wdrażaniem tego rodzaju technologii do naszych domów. Przez wprowadzenie zmian możemy liczyć na mniejszy pobór ciepła czy energii. Wielu ludzi uważa, że dodawanie tego typu udogodnień to strata pieniędzy. Jednak te osoby, które zdecydowały się na instalację inteligentnych rozwiązań w domu, po to by dało się zarządzać wszelkiego typu urządzeniami elektrycznymi i multimedialnymi, są wniebowzięci. To nowy komfort życia. Nie tylko da się zaprogramować wszystko automatycznie, ale również ciągle można wprowadzać zmiany. Na dodatek dom (zobacz https://archipelag.pl/) jest nadprogramowo zabezpieczany. A jak wiadomo w dzisiejszych czasach bezpieczeństwo jest bardzo istotne. W czasach szerzącej się znieczulicy, fajnie jest czuć się bezpiecznie i komfortowo w swoim domu. Zobacz więcej na tej stronie.

domu (tu)pagebreak–>

Obecna technologia to moc możliwości

Aranżacja wnętrz apartamentu

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu ludziom zdaje się, że inteligentne domy to jedynie te dopiero, co postawione przez deweloperów. Nic bardziej błędnego. Otóż w budynkach już istniejących też można wprowadzić instalacyjne nowinki umożliwiające synchronizację elektronicznych przedmiotów w domu i dorzucenie różnych specjalnych efektów. Przez opcje sterowania światłem czy przez optymalizację temperatury możemy oszczędzić.
Poza tym możemy stworzyć własne pomysły przy sterowaniu urządzeniami w domu. Współczesna technologia daje możliwość zapisać różne profile stworzone przez domowników. Można za pomocą jednego przycisku odsłonić rolety, włączyć skoczną muzykę, uchylić okna i wprawić nasz ekspres do kawy. Dzięki takiemu profilowi nasz poranek będzie bardzo przyjemny. Wystarczy jedno kliknięcie a cały dom będzie zapraszał do wstania z łóżka. Możemy również na zasadzie analogii zorganizować profil wieczorny. Do tego możemy dorzucić taki, który będziemy włączać, kiedy okaże się, że za moment w domu mają pojawić się goście. Oczywiście prościej jest stworzyć inteligentny dom od podstaw, bo cała instalacja jest od razu montowana w odpowiednich miejscach. Ale w starszych budynkach również damy radę wrzucić wiele udogodnień. Zachęcamy odwiedzić witrynę.