W jaki sposób urządzić dom w stylistyce angielskiej?

Jeżeli chcemy urządzić wnętrze w stylu angielskim to lepiej najpierw rozpoznać cechy tej stylistyki. Dominuje w nim duża ilość klasycznych większych mebli, dodatki, bibeloty. Często jest to design kojarzony z przesadyzmem, przeciążeniem detalami i nagromadzeniem dużej ilości rzeczy, ale te warunki mają wpływ na charakterystyczną atmosferę takich pomieszczeń. Styl angielski to przytulność, domowa atmosfera, romantyzm. Do swoistego pomieszczenia trzeba dodać jeszcze okna w stylu angielskim i efekt zapewniony.

dom - portret

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
dom - powiększenie

Autor: Adam Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się na kolorystykę należy skoncentrować się na jednym dominującym odcieniu, ale nie trzeba zapominać o różnych jego odcieniach i tym, że powinien się odnaleźć w tonacji mebli czy innych dodatków. Tego rodzaju styl charakteryzuje asymetria, lecz trzeba utrzymać spójność dla przykładu w powierzchniach tworzyw czy kolorach. Nie jest to styl, który powinien być w stonowanych barwach można użyć wyraźnych barw, a przełamać je czymś ciemnym przykładowo drzwi angielskie mogą być w tradycyjnej stylistyce. Taki styl to większa ilość zdobień np. na suficie ulokować wkoło lamp tradycyjną sztukaterię. Meble mogą być obite materiałem z dużą ilością poduszek. Na ścianach można rozmieścić familijne fotografie lub obrazki o różnorakiej tematyce. Okna – jesteśmy tutaj – w stylu angielskim to bardzo często ciężkie kotary, których materiał i kolorystyka może pasować z resztą stylizacji. Bardzo często zasłony podpinane są wymyślnymi zapinkami przykładowo w formie frędzli.

Drzwi angielskie czy inne dodatki tego stylu nie pasują do każdej osoby. Często ten styl skojarzony jest z osobami starszymi, lecz jest to złudne. Okna w stylu angielskim czy wnętrze wypełnione dodatkami to również mieszkanie dla młodych stawiających na rodzinny, ciepły klimat. Ważne jest utrzymanie umiaruw barwach, kształtach, fakturach,ale również w ilości mebli czy dodatkowych elementów. Zobacz więcej na stronie: producent stolarki okiennej Potoczny.