Czy możemy zrobić saunę we własnym lokum? Czy takie miejsce powinno się już zaplanować na etapie stawiania domu?

Wiele osób lubi przesiadywać w saunie, jednak by w niej posiedzieć musimy często jechać do spa lub iść na basen, gdzie tego typu urządzenia czasami się znajdują. Jest to czasochłonne oraz trochę kosztuje z tego powodu nie można używać sauny tak dużo jakbyśmy mieli na to ochotę. Może warto w związku z tym pomyśleć o saunie we własnym domu?Idealnie jest zaplanować saunę już w momencie gdy budujemy dom. Wtedy można znaleźć trochę większą ilość miejsca też aby wypocząć – . Aby po takim zabiegu chwilkę się zrelaksować. Natomiast nawet jeżeli tego typu planów nie uwzględniliśmy to jeszcze nic straconego, gdyż do budowy takiej sauny wystarczy 1,5 metra kwadratowego miejsca. Jedynie tyle aby móc cieszyć się swoją sauną w domu. Możemy również zagospodarwać wolny pokój w domu, jaki nie jest przez nikogo używany. Natomiast nawet w większej łazience spokojnie takie pomieszczenie można zrobić.

perspektywa - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Producent saun z reguły zwraca uwagę klientom na odpowiednie instalowanie swoich produktów. Ważną rzeczą jest tutaj wentylacja. Gdy jest nieodpowiednia może doprowadzić nawet do przegrzania części elementów, a czasem w konsekwencji do pożaru. Należy pamiętać o tym, iż powietrze musi bez problemu przepływać wokoło kabiny sauny oraz móc swobodnie rozchodzić się po reszcie pomieszczenia. W takim celu trzeba zostawić odstęp paru centymetrów między kabiną a ścianą pomieszczenia. Temperatura wokół tego typu łaźni nie może być większa niż trzydzieści pięć stopni Celsjusza.

Ważną informacją jest również to, iż w klasycznych saunach jest wystarczające tylko przyłącze elektryczne natomiast kiedy chcemy wykonać łaźnię parową w takim wypadku potrzeba trochę więcej rzeczy.

Musisz mieć informacje (https://www.prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/meble-warsztatowe/) na opracowany tu temat? Nie przejmuj się – musisz wejść w poniższy link i pod nim znajdziesz masę dodatkowych szczegółów.

Potrzebne będzie przyłącze wody, które podłączamy do generatora pary. Kolejną kwestią jest odpływ do kanalizacji, którym skroplona już para będzie mogła swobodnie wypływać pod postacią wody. Oprócz tego jeszcze zasilanie elektryczne by być w stanie włączyć generator pary. A do tego równie istotne zainstalowanie wentylacji. Tak naprawdę kompletne wyposażenie spa nie konieczne w domu żeby się trochę zrelaksować. Koszt takiej sauny to mniej więcej 7-8 tysięcy złotych, a zamontowanie można zrobić zaledwie w jeden dzień. Dlatego dobrze jest pomyśleć o miejscu, w jakim będziemy mogli czuć się jak na wczasach oraz oderwać choć na chwilę od spraw domowych – wyposażenie spa to moje marzenie.