Na czym polega cyklinacja, w jakim momencie jest konieczna? O czym trzeba wiedzieć, czy warto samodzielnie ją robić?

Każda, także bardzo trwała podłoga drewniana będzie wymagać cyklinowania i lakierowania. Nie stanie się to od razu, lecz po jakimś czasie musimy się na to przygotować. Jak zrobić renowację parkietu? Sposób odnawiania posadzek drewnianych, co oznacza deski lite, trzywarstwowe albo parkietu, tak naprawdę zależy od tego, czym zostały zaimpregnowane. Powłoki z lakieru wymagają bowiem całkowicie innego procesu niż olejowe. Lakier jest najbardziej powszechnym impregnatem wykorzystywanym do podłóg z drewna. Nałożyć go z reguły musimy w kilku warstwach.

drewniany parkiet

Autor: Gabriele Diwald
Źródło: http://www.flickr.com
Lakiery mają bardzo różną odporność na tarcie, wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Jak na posadzce znajdziemy płytkie uszkodzenia albo – http://assystem.com.pl – drobne przebarwienia oraz nie zostały zdarte warstwy lakieru, to rysy bardzo łatwo usunąć. Można to zrobić używając mazaki lub wosk koloryzujący. Jak na posadzce znajdują się uszkodzenia mechaniczne , to najlepszym sposobem na ich pozbycie się jest zastosowanie specjalnego detergentu. Następnie usuwamy wszelkie środki do pielęgnacji i miejsce gdzie znajduje się uszkodzenie zmatowić powinniśmy wełną stalową .

W następnej kolejności drewno należy dokładnie odkurzyć oraz polakierować. Wcześniej zaś warto jednak sprawdzić na mało widocznym fragmencie parkietu, czy lakier jest dobrze przyczepny. Jak drewno nie było wcześniej dobrze pielęgnowane przy użyciu preparatów rekomendowanych przez producenta, to może być tak, że lakier będzie się łuszczył albo (witryna w tym temacie) będą tworzyły się pęcherzyki powietrza. W takiej sytuacji zalecane jest wycyklinowanie posadzki. W przypadku pojedynczego, lecz głębszego uszkodzenia niewielki fragment deski należy po prostu wymienić.

Cyklinowanie parkietu Katowice to dobry pomysł.Jak uszkodzenia są dosyć poważne i rozległe, a także widoczne są wyraźnie odbarwienia, to posadzkę musimy dobrze wycyklinować, czyli zeszlifować zniszczoną warstwę. Przeważnie nikt nie decyduje się na samodzielnie wykonane cyklinacji, często więc zatrudniane są fachowe firmy. Całe szczęście łatwo odnaleźć tą odpowiednią. Mało tego, jeśli cyklinowanie parkietu Katowice oferuje ciekawe usługi w tym temacie, które są na bardzo wysokim poziomie. Powinniśmy więc pomyśleć o wybraniu najlepszej firmy, to zapewnia wysoką jakość wykończenia podłogi.