Dlaczego odpowiednie docieplenie poddasza przynosi znaczące oszczędności w sezonie grzewczym.

Wiosna trwa, niedługo nadejdzie lato, zatem sezon na remonty w pełni. Patrzeć tylko, jak rozpoczną się prace w środkach domów i dookoła nich. W związku z tym że aura w naszym kraju lubi płatać figle, należy sprawnie zabrać się do roboty, żeby , nim skończą się ciepłe i słoneczne dni.

A jeżeli remonty zaplanowane są na zewnątrz, trzeba liczyć się także z przestojami z powodu załamania aury. Jeśli zaplanowane roboty dotyczą drobnych prac wykończeniowych, to nie powinno być problemy ze skończeniem w terminie. Jeżeli natomiast w grę będą wchodzić bardziej poważne remonty, na przykład ocieplanie ścian albo dobudowanie piętra,

prace remontowe

Autor: specialoperations
Źródło: http://www.flickr.com

to należy wziąć zapas czasu na wypadek pogodowych zmian które uniemożliwią realizację prac. Postawienie ogrodzenia, albo najzwyklejsze malowanie płotu można wykonać przy okazji. Prace konieczne do wykonania przy tych remontach są na tyle mało inwazyjne, że nie ma potrzeby specjalnego ich planowania No chyba, ze w grę wchodziło będzie wybudowanie muru który będzie okalał całą posesję z kilkoma automatycznymi bramami i kompleksowym oświetleniem.

Jednym z pracochłonniejszych zadań jest także ocieplenie poddasza (czytaj dalej). Jeśli dom – serwis www – będzie stary i dach nie bczytaj dalej, to trzeba liczyć się nie tylko ze sporymi wydatkami, ale także z duża ilością pracy. Używane obecnie materiały ociepleniowe są co prawda proste w montażu, lecz ich układanie ich w już istniejących konstrukcjach dachu jest często nie lada wyzwaniem. Najbardziej popularna wełna mineralna i styropian układane być mogą między konstrukcją krokwi, lub dołożone od środka dachu.

Drugie wyjście jest szybsze, lecz może zabrać znaczną ilość przestrzeni. Przez to, jeśli poddasze ma być miejscem użytkowym, może okazać się, że odejdzie kilka metrów kwadratowych powierzchni użytkowej podłogi. Dlatego należy wybrać nieco dłuższy sposób i układać ociepleniowe warstwy pomiędzy krokwiami. Należy pamiętać przy tym o precyzyjnym dopasowywaniu kawałków do siebie, aby nie pojawiły się luki, przez jakie będzie uciekało ciepło. Również połączenie docieplenie poddasza i ścian musi być dobrze dopracowane.