Co jest najbardziej odpowiednie do dekoracji okna? Jakie rozwiązanie najbardziej korzystnie wybrać? Jaki mamy wybór?

Interesująca i gustowna dekoracja okna potrafi nadać wnętrzu prawdziwie wyjątkowego charakteru, jednak co wybrać? Czy korzystniejszym wyborem będą żaluzje czy rolety? W dzisiejszych czasach najbardziej popularne są rolety rzymskie, wiele osób korzysta z nich, ażeby najlepiej udekorować okna. Na początku tego typu rolety był używane w minimalistycznych wnętrzach, ponieważ podkreślały ich prostotę. Obecnie zaczęto urozmaicać najlepsze pomysły na rolety i ponadto stosować je we wszystkich wnętrzach, tak więc klasycznych, nowoczesnych, jak i nowatorskich aranżacjach wnętrz. Rolety, lecz również coraz bardziej często fotorolety coraz częściej spotykane są w naszych mieszkaniach.

piękne duże mieszkanie

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj nie są już faktycznie oznaką luksusu czy nowoczesności, często bywają obowiązkowe i wyjątkowo ciekawą dekoracją okna. Jest bardzo dużo wzorów, które można dobrać, są rolety w wielu kolorach, z różnymi dodatkowymi zabezpieczeniami. Nieważne więc, czy budujemy nowy dom, czy chcemy po prostu montować rolety w niezbyt dużym mieszkaniu, rolety pasują w sumie w każdym miejscu. Ponadto, nietypowe okna (zobacz okna plastikowe łódź) również nie są problemem, rolety więc pasują i najlepiej się prezentują ponadto w małym oknie łazienkowym oraz kuchennym, lecz również w dużym oknie balkonowym. A co sądzić o żaluzjach, czy żaluzje w naszych oknach to już przeżytek? Na pewno do przeszłości odeszły żaluzje aluminiowe, które są już po prostu niezbyt modne – Ogólnie należy przyznać, że żaluzje nie są już tak znane, jak w przeszłości.

żaluzje

Autor: Jason Trbovich
Źródło: http://www.flickr.com
Żaluzje, choć ochraniają przed nadmiernym nasłonecznieniem i gwarantują intymność, to kreują we wnętrzu mniej komfortowy klimat niż rolety z kolorowych tkanin, jakie mogą być gładkie lub wzorzyste. Ale są miejsca, w jakich żaluzje najlepiej pasują i ponadto trudno je zastąpić roletami. Przykładowo więc drewniane lub bambusowe żaluzje to dobry pomysł na okno w kuchni. Są w stanie ocieplić wnętrze, natomiast drewniana struktura korzystniej sprawdza się w kuchennych warunkach. Podsumowując możemy stwierdzić, że roleta to dziś symbol komfortu, natomiast żaluzja stała się jak najbardziej sposobem na zasłonienie okna. Eksperci są zgodni, iż lepiej w dekoracji okna prezentują się rolety, ale wybór tak naprawdę zależy od każdego z nas.