Temperatura
licznik
Wprowadził: Krzysztof Lis
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Co oznaczają przeróżne barwy na etykietach pasów mocujących?

Do transportowania wielu różnorodnych ładunków często wykorzystuje się specjalistyczne pasy. Zezwalają one na dodatkowe zamocowanie ładunku i są często wykorzystywane np. w branży transportowej.
ciepło
Wprowadził: haru__q
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jakie są najważniejsze metody obróbki cieplnej metali, na czym polega wyżarzanie.

Technologie produkowania różnych rodzajów stali doskonalono dopracowywane przez wieki. I dotyczy to zarówno technik normalnego odlewania, jak i późniejszych procesów, które pozwalają na otrzymanie znacznie lepszych parametrów. Po wystudzeniu stal uzyskuje określoną uporządkowaną strukturę wewnętrzną, która bezpośrednio wpływa na wytrzymałość, sprężystość i twardość produkowanych elementów.
instalacja
Wprowadził: matchfitskills
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Wszechstronne zastosowanie chłodnictwa amoniakalnego

Wyjątkowo kompleksowe zastosowanie chłodnictwa amoniakalnego sprawiły, że aktualnie jest to wybrana z chętniej dobieranych metod, jeśli chodzi o użycie nie tylko w przemyśle chłodniczym, ale i w wielu pozostałych dyscyplinach przemysłu. Zarówno albowiem w kraju, jak i poza jej granicami będzie okazja odnaleźć wytwórców, jacy znani są z wytwarzania najwyższej jakości tego typu instalacji.
licznik ciepła

Jak powinno przebiegać prawidłowe zarządzanie ciepłem w budynkach, jakie sposoby wykorzystuje się do jego mierzenia

Racjonalne zarządzanie ciepłem wykorzystywany w mieszkaniach powinno się opierać na naliczaniu należności według tego, ile faktycznie się zużyje. W domach jednorodzinnych nie powinno z tym być problemów, bo każdy z właścicieli sam wybiera metodę ogrzewania i ponosi bezpośrednio koszty z tym związane.
grzałki
Wprowadził: www.centro-therm.pl
Treści źródłowe: www.centro-therm.pl

Wyprodukowane do pracy w ekstremalnych okolicznościach, czyli elementy grzejne do zadań specjalnych

Jakie są ich najważniejsze zalety? Nie poddają się ekstremalnym temperaturom i są dostosowane do różnych pieców. Znajdziemy je w marketach tradycyjnych i online, a ich wykorzystanie jest naprawdę znaczne.
budowa domu
Wprowadził: Marttin Pettit
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Zasilacze są bardzo przydatne przy przeróżnych urządzeniach

Czy zaznaczymy co powinniśmy nabywać?
Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że okazuje się być bardzo wiele urządzeń, które mogą usprawniać nasze działania, lub mogą spowodować, że inne sprzęty z których będziemy korzystać, będą lepiej chronione. Przez to tak ważne będzie to, byśmy rozumieli, w jakie urządzenia inwestować oraz na co należy przeznaczyć pieniądze.
pompa cieplna
Wprowadził: Studio Z500
Treści źródłowe: Studio Z500

Jakie profity daje pompa ciepła i czy opłaca się w nią zainwestować? Co musimy o niej wiedzieć?

Dobrze wiedzieć, iż pompa ciepła jest częścią dużego systemu. Składają się na niego dolne źródło oraz instalacja grzewcza. Dobry rezultat działania da się uzyskać jedynie wtedy, kiedy wszystkie składowe części są właściwie dobrane jak i dobrze zrobione.
klimatyzacja
Wprowadził: David Brossard
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Dlaczego warto zamontować klimatyzację?

Nasz klimat jest rzecz jasna umiarkowany, co rzecz jasna nie znaczy, że nie występują w naszych szerokościach geograficznych niesamowite upały. Przynajmniej w ciągu kilkunastu dni, w trakcie roku, temperatura nawet w cieniu może wynosić powyżej 30 st. Celsjusza, co jest prawdziwą katorgą dla wielu z nas. Zarazem nazbyt niska temperatura, jak i bardzo wysoka, może doprowadzić do zmęczenia ludzkiego organizmu, a wtedy utrudnione staje się codzienne funkcjonowanie na normalnych obrotach.
osuszacz powietrza
Treści źródłowe: http://www.pneuma.pl/

Zalety klimatyzacji oraz osuszaczy

Lata temu pewnemu Anglikowi niezbędne było urządzenie do osuszania papieru. Było potrzebne w jego zakładzie, w którym było niewiele miejsca, a panująca wilgoć była nieznośna. Był do tego dość bystrym człowiekiem, że postanowił stworzyć takie urządzenie we własnym zakresie; powiodło mu się, a niespodziewanym skutkiem ubocznym, oprócz redukcji wilgotności w powietrzu, okazało się znaczne obniżenie temperatury. Trzeba było być głupcem, żeby nie wykorzystać tego szczęśliwego zbiegu okoliczności.
klimatyzator w mieszkaniu

Klimatyzacja w domu to pożądany sprzęt

Kiedy robi się upalnie myślimy o tym, że wolelibyśmy, żeby było chłodniej. Ale rzeczywistość jest taka, że jest coraz więcej klimatyzowanych miejsc, o ile nie większość. Ale należą do nich miejsca użyteczności publicznej, bo w małej ilości domów jest klimatyzacja. Ludzie wtedy starają się w jakiś sposób zmniejszyć temperaturę w domu. Sporo osób stawia na wiatraki. Ale można pomyśleć o klimatyzacji domowej. Koszt nie musi być jakiś ogromny.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.