Temperatura
licznik
Wprowadził: Krzysztof Lis
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Co oznaczają przeróżne barwy na etykietach pasów mocujących?

Do transportowania wielu różnorodnych ładunków często wykorzystuje się specjalistyczne pasy. Zezwalają one na dodatkowe zamocowanie ładunku i są często wykorzystywane np. w branży transportowej.
ciepło
Wprowadził: haru__q
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jakie są najważniejsze metody obróbki cieplnej metali, na czym polega wyżarzanie.

Technologie produkowania różnych rodzajów stali doskonalono dopracowywane przez wieki. I dotyczy to zarówno technik normalnego odlewania, jak i późniejszych procesów, które pozwalają na otrzymanie znacznie lepszych parametrów. Po wystudzeniu stal uzyskuje określoną uporządkowaną strukturę wewnętrzną, która bezpośrednio wpływa na wytrzymałość, sprężystość i twardość produkowanych elementów.
instalacja
Wprowadził: matchfitskills
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Wszechstronne zastosowanie chłodnictwa amoniakalnego

Szczególnie kompleksowe zastosowania instalacji chłodniczych spowodowały, iż w tym momencie jest to jedna z chętniej dobieranych technik, jeżeli chodzi o użycie nie tylko w przemyśle chłodniczym, ale i w wielu innych dyscyplinach gospodarki. W takim samym stopniu bowiem w kraju, jak i poza jej granicami można odnaleźć wytwórców, którzy znani są z wytwarzania najwyższej jakości takich instalacji.
licznik ciepła

Jak powinno przebiegać prawidłowe zarządzanie ciepłem w budynkach, jakie sposoby wykorzystuje się do jego mierzenia

Rozsądne zarządzanie ciepłem zużywanym w budynkach mieszkalnych powinno się opierać na naliczaniu należności według tego, ile rzeczywiście zostanie zużyte. W jednorodzinnych domkach nie ma z tym żadnego problemu, bo każdy z właścicieli sam wybiera metodę ogrzewania i ponosi bezpośrednio koszty z tym związane.
grzałki
Wprowadził: www.centro-therm.pl
Treści źródłowe: www.centro-therm.pl

Wyprodukowane do pracy w ekstremalnych okolicznościach, czyli elementy grzejne do zadań specjalnych

Jakie są ich najważniejsze zalety? Nie poddają się ekstremalnym temperaturom i są dostosowane do różnych pieców. Znajdziemy je w marketach tradycyjnych i online, a ich wykorzystanie jest naprawdę znaczne.
budowa domu
Wprowadził: Marttin Pettit
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Zasilacze są bardzo przydatne przy przeróżnych urządzeniach

Jest dużo sprzętów w które powinniśmy inwestować
Powinniśmy wydawać sobie sprawę z tego, że okazuje się być niesamowicie wiele sprzętów, które mogą wspomagać nasze działania, albo mogą powodować, że inne urządzenia z których będziemy korzystać, będą lepiej chronione. Dlatego tak ważne będzie to, abyśmy zaznaczyli, w jakie urządzenia inwestować i na co trzeba przeznaczyć pieniądze.
klimatyzacja
Wprowadził: David Brossard
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Dlaczego warto zamontować klimatyzację?

Nasz klimat jest jak najbardziej umiarkowany, co rzecz jasna nie oznacza, że nie występują na naszych szerokościach geograficznych duże upały. Przynajmniej w ciągu kilkunastu dni, w trakcie roku, temperatura nawet w cieniu może wynosić powyżej 30 st. Celsjusza, co jest nierzadko katorgą dla wielu z nas. Zarówno zbyt niska temperatura, jak i bardzo wysoka, może doprowadzić do zmęczenia ludzkiego organizmu, a wtedy niemożliwe staje się normalne funkcjonowanie na normalnych obrotach.
pompa cieplna
Wprowadził: Studio Z500
Treści źródłowe: Studio Z500

Jakie profity daje pompa ciepła i czy opłaca się w nią zainwestować? Co musimy o niej wiedzieć?

Dobrze wiedzieć, iż pompa ciepła jest częścią dużego systemu. Składają się na niego dolne źródło oraz instalacja grzewcza. Dobry rezultat działania da się uzyskać jedynie wtedy, kiedy wszystkie składowe części są właściwie dobrane jak i dobrze zrobione.
osuszacz powietrza
Treści źródłowe: http://www.pneuma.pl/

Zalety klimatyzacji oraz osuszaczy

Lata temu pewnemu Anglikowi niezbędne było urządzenie do osuszania papieru. Było potrzebne w jego zakładzie, w którym było niewiele miejsca, a powszechna wilgoć była nieznośna. Był do tego dość bystrym człowiekiem, że postanowił zbudować takie urządzenie we własnym zakresie; powiodło mu się, a nieoczekiwanym działaniem ubocznym, oprócz redukcji wilgoci w powietrzu, było spore obniżenie temperatury. Trzeba było być nieudacznikiem, aby nie wykorzystać takiego przypadku.
klimatyzator w mieszkaniu

Klimatyzacja w domu to pożądany sprzęt

Gdy robi się gorąco myślimy o tym, że wolelibyśmy, żeby było chłodniej. Jednak prawda jest taka, że jest coraz więcej klimatyzowanych miejsc, o ile nie większość. Jednak należą do nich miejsca użyteczności publicznej, bo w małej ilości domów mamy klimatyzację. Ludzie wtedy starają się w jakikolwiek sposób obniżyć temperaturę w mieszkaniu. Wiele osób stawia na wiatraki. Ale warto zacząć się zastanawiać nad klimatyzacją domową. Koszt nie musi być wcale wielki.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.