Kilka istotnych informacji na temat tego, jak obecnie wygląda rynek mieszkaniowy w Warszawie.

Warszawa od dawna uważana jest za najdroższe miejsce w Polsce jeżeli chodzi o rynek mieszkaniowy, dotyczy to i rynku pierwotnego i wtórnego. Szacuje się, że różnica między rynkiem stołecznym a innymi dużymi miastami może wynieść blisko tysiąc złotych, a w stosunku do mniejszych miast różnica może być jeszcze większa.

Nowoczesne mieszkanie

Źródło: pixabay.com
Rzecz jasna rynek w Warszawie jest bardzo zróżnicowany i będzie na nim występować spora rozpiętość cen, ale i tak średnia będzie wychodzić dużo większa niż w innych miastach.do sprawdzenia (zobacz również)W przypadku mieszkań używanych najwyższe ceny występują przy mieszkaniach położonych w ścisłym centrum, w obiektach sprzed lat sześćdziesiątych, oraz przy lokalach nowych, już z tego wieku. Jeśli chodzi o nie należy się liczyć z cenami w wysokości blisko ośmiu tysięcy, a trafiają się również oferty wynoszące kilkanaście tysięcy. Jeśli chodzi o najdroższe miejsca, to od dawna tutaj panują stare, historyczne dzielnice, przykładowo w Śródmieściu średni poziom cen mieszkań z rynku wtórnego wynosi blisko dziesięć tysięcy złotych.

Podobnie będzie wyglądać sytuacja jeśli mówimy o mieszkaniach nowych, również najwyższe ceny notowane są właśnie w centralnym rejonie miasta. Wynika to z faktu, że ze względu na miejsce nie budowano tam dużej liczby lokali, więc i ilość ich na rynku wtórnym jest nieduża, a to znacząco wpływa na wysokość cen. W pozostałych rejonach ceny są mocno zróżnicowane. Ich poziom będzie zależał nie tylko od położenia, ale także od wieku budynku i okolicznej infrastruktury. Zwyczajowo najniższy poziom cen mają mieszkania z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, postawione w technologii wielkiej płyty i położone gdzieś na peryferiach. Za to mieszkania na sprzedaż Bemowo trzymają stosunkowo wysokie ceny, zapewne z tej przyczyny, że ta właśnie dzielnica w ostatnim czasie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Interesujące oferty znajdziesz tutaj: . W każdym razie akurat w Warszawie wybierać jest w czym, jeśli więc ktoś będzie planował zakup mieszkania w tej miejscowości, to raczej bez problemów powinien znaleźć coś odpowiedniego.