Prawidłowo wybrane światło w domu – sposób na modne wnętrze, a także wygodne życie.

Parę kwestii, które trzeba brać pod uwagę przy wyborze lamp.
Dobierając rodzaj światła do pojedynczych pomieszczeń warto nie zapominać o tym, by obok funkcji dekoracyjnej spełniało ono także użytkową. Rzecz jasna w zależności od rodzaju pomieszczenia, jego usytuowania i innych kryteriów mogą one być inne.

Rozpocznijmy od łazienki. Pierwszą sprawą, o której warto pomyśleć będzie pytanie, czy mamy tam okno? Może być ono uzupełniającym źródłem światła. Bezspornym wyborem jest lampa sufitowa do łazienki. Bogatą ofertę znajdziesz pod tym linkiem. Winna ona oświetlać całą przestrzeń – to będzie pomocne zarówno w czasie czynności higienicznych, ale ponadto podczas porządków. Lampa sufitowa do łazienki może mieć postać plafonu, reflektorów o dowolnej liczbie, jak również oświetlenia halogenowego. W razie potrzeby trzeba uzupełnić ją dodatkowym oświetleniem lustra.

A co z pokojem dziennym? Zazwyczaj decydujemy się po prostu na jakiś typ lampy wiszącej, jednak na rynku pojawiła się super alternatywa: nowoczesne plafony do salonu. Sprawdzą się przede wszystkim w pokojach niezbyt wysokich. Lampy, jakie kiedyś kojarzyły nam się głównie z łazienką, aktualnie zyskały całkowicie inną rangę.

Żyrandol z kloszem

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne plafony do salonu zadziwiają obfitością kształtów i odcieni, wykonane są z różnych materiałów. Mogą przy tym doskonale oświetlić nawet dużą powierzchnię, co jest istotne ze względu na różne role, jakie zazwyczaj pełni salon. Sprawdź adres: /www.lampydodomu.pl/1283-plafony-do-salonuściwym oświetleniem przedpokoju. Wydaje się on kątem w domu, gdzie jesteśmy minimalną ilość czasu, nie zapominajmy jednak, że warto dobrze widzieć zawartość garderoby czy półki z obuwiem. Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście lampy sufitowe do przedpokoju. W tym przypadku również należy wziąć pod uwagę, czy jest on dostatecznie doświetlony z pozostałych pomieszczeń, czy raczej mroczny i kierując się tym dokupić odpowiednią ilość źródeł światła. Rzecz jasna lampy sufitowe do przedpokoju w razie potrzeb można uzupełnić oświetleniem miejscowym np. reflektorkiem nad lustrem.

Bogaci w taką orientację możecie bez lęku ruszać na zakupy. Udanych łowów na stronie

na stronie lampydodomu.pl