Na jakie kwestie należy zwracać uwagę podczas kupowania kostki brukowej?

Na rynku jest dostępna bardzo duża oferta różnego rodzaju materiałów do ozdabiania ciągów komunikacyjnych. Przy kupnie kostki brukowej trzeba po pierwsze dokładnie określić, jakie posiadamy co do niej wymogi.
Bardzo istotne jest konkretne zastosowanie danej nawierzchni.

bruk

Źródło: empak.com.pl
Od tego czynnika jest zależna m.in. grubość kostki brukowej. Najważniejszą sprawą w tym wypadku jest rozmiar natężenia ruchu, czyli to, jakim średnim obciążeniom będzie musiał sprostać kupowany bruk. Zazwyczaj wykorzystywany jest ten, który posiada 4-6 centymetrów grubości w przypadku węższych ścieżek budowanych w ogródkach a 6-8 centymetrów w wypadku różnych podjazdów czy szos przewidzianych na ruch pojazdów. Poza tym tak samo istotny jest Rozmiar kostki brukowej. Tutaj należy wziąć pod uwagę to, jakiej wielkości będzie nawierzchnia, która będzie za jej pomocą wykładana. Z praktycznego i wizualnego punktu widzenia, na węższych lub krętych ścieżkach najlepiej sprawdzać się będzie kostka o dosyć niewielkim rozmiarze. Ponadto sporą zaletą takiego rozwiązania jest także to, że prawdopodobnie nie pojawi się konieczność jej dodatkowego docinania.

odpady

Autor: Florian Kreitmair
Źródło: http://www.flickr.com
Obecny na rynku asortyment jest tak duży, że na pewno nie będziemy mieć kłopotu z wyborem odpowiedniej barwy czy też właściwego kształtu. To znacznie ułatwi nam wybranie należytego materiału, który musi przecież być dobrze dostosowany do istniejącej zabudowy.

Należy ponadto pamiętać o tym, że przeróżne gatunki materiałów nadają się do przestrzeni zaaranżowanych w sposób klasyczny, a odmienne na choćby chodniki.

Warty polecenia post? Jeżeli tak uważasz, przeczytaj towarzyszące materiały na rozpatrywany temat – bez grymaszenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku.

Niezależnie od wybranego materiału, powinno się jednak w każdym przypadku zachowywać określony umiar i mieć zmysł plastyczny.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,