Czy do płyty indukcyjnej możemy używać patelni aluminiowej?

Innowacyjna patelnia jest o dużo bardziej funkcjonalna niż ta, jaką pamiętamy sprzed lat. Zezwalają przyrządzać potrawy bez tłuszczu. Dania nie przywierają do patelni, a indukcyjne patelnie są coraz częściej poszukiwane przez gospodynie, ponieważ kuchnię grzewczą ma coraz więcej osób.

Kuchnia indukcyjna jest innowacyjna oraz funkcjonalna. Zaletą takiej kuchni jest duża energooszczędność. Patelnia indukcyjna musi być dobrana do typu dań, które będziemy przyrządzać. Inną patelnię wybrać należy do placków a inną do smażenia kotletów ze schabu na głębszym tłuszczu. Jeżeli pragniemy, żeby nasze potrawy zawsze były pyszne, powinniśmy stosownie wybrać kształt i surowiec, z jakiego wyprodukowana jest patelnia. Tego typu patelnia musi być również przygotowana do upodobań gospodyni.

Niniejszy artykuł omawia rzeczywiście ważne kwestie, ale zobacz jeszcze tamto źródło (http://www.sigmamet.pl/) – z pewnością będziesz zdania, że są godne uwagi.

Powinna mieć indukcyjne dno, które będzie oddziaływać razem z polem magnetycznym płyty indukcyjnej. Tego typu naczynie powinno mieć płaskie dno. Patelnie, które posiadają wybrzuszenie nie będą współgrały z płytą indukcyjną. Wytwórcy na dnie takiej patelni umieszczają znaczek indukcji.

patelnia indukcyjna

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
tapety

Autor: Donald Lee Pardue
Źródło: http://www.flickr.com
Do używania patelni na kuchence indukcyjnej, rekomenduje się wykorzystywanie patelni żeliwnych albo wykonanych ze stali. Nie należałoby inwestować w patelnię miedzianą czy alumiową. Nie można by także używać ceramiki oraz nowoczesnego szkła. Niektóre patelnie na dnie mają stalowy lub żeliwny krążek co sprawia, że także tego typu patelnia będzie działała na płycie indukcyjnej. Od zwykłej patelni, patelnia indukcyjna różni się przede wszystkim tym, że ma magnetyczne dno. Na płycie indukcyjnej sprawdzi się każda patelnia, której dno przytrzyma magnes.

Patelnie do płyt indukcyjnych przeważnie są ciężkie. Zatem jeżeli przyzwyczailiśmy się do patelni leciutkich, można dobrać patelnię aluminiową, która na dnie ma przymocowany krążek stalowy albo żeliwny.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,