Co jest wewnątrz szafki gazowej oraz jak dużo ona może kosztować?

Zachowywanie szczególnej rozwagi przy wykonywaniu instalacji gazowej, jest gwarancją bezpiecznego dostarczania gazu dla wszystkich lokatorów budynku. Podobne uwagi muszą być zachowywane w przypadku wszystkich składników tego typu instalacji, czyli np.

skrzynki gazowej.
Należy pamiętać, że nie powinniśmy nabywać jakiejkolwiek szafki, a należy to robić wyłącznie biorąc pod uwagę pewne zasadnicze sprawy. Tego typu skrzynka gazowa to niezwykle ważny składnik instalacji gazowej. To tam znajdują się takie elementy jak reduktor ciśnienia, główny zawór lub też gazomierz (choć on może być także umieszczany koło danej szafki). Wspomniany wcześniej zawór doprowadza gaz do domu, z tego też powodu powinien zostać odpowiednio zabezpieczony. Niezwykle istotny jest dystans pomiędzy zaworem a drzwiami, otworami okiennymi czy poziomem terenu, który nie powinien być krótszy niż 0,5 metra, choć zaleca się zdwojenie tej odległości. Ponadto zawór musi być wyprodukowany z brązu albo mosiądzu.
cynk

Autor: Dennis Elzinga
Źródło: http://www.flickr.com
Przy kupnie szafki gazowej należy także brać pod uwagę pewne kryteria. Nie może być ona umiejscowiona dalej niż 10 m od domów wielorodzinnych. W przypadku domków jednorodzinnych dystans ten mógłby być większy. W praktyce zazwyczaj umieszcza się szafkę na linii ogrodzenia. Najważniejsze jest to, aby zagwarantować wygodny dostęp do szafki w przypadku wystąpienia jakichś usterek czy też nawet klęsk żywiołowych. Przy kupowaniu skrzynki gazowej należy dodatkowo zwrócić uwagę na materiał, z którego została ona wyprodukowana.

Są bowiem skrzynki wykonane z plastiku, laminowane i z metalu. Zazwyczaj skrzynki są w kolorze żółtym, jednak nie jest to wymuszone żadnym przepisem. Skrzynka gazowa może kosztować od ok.

Masz chęć zgłębić więcej informacji na opisywany temat? Zatem odsyłam do serwisu, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu wiele interesujących danych omawiających przedstawiany wątek.

100 do kilkuset złotych.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,