Które rodzaje traw są dobre jako murawa boiska?

Jeśli chciałbyś zrobić swojemu synowi niezwykłą atrakcję, możesz pomyśleć nad zrobieniem mu w ogrodzie małego boiska do piłki nożnej. Koniczne są do tego nie tylko bramka czy też piłka, lecz również właściwy rodzaj trawy.

W ten sposób można by stosunkowo łatwo wykonać niemal profesjonalną murawę.
Należy przecież pamiętać, że trawnik to nie tylko dekoracyjny element oprawy nieruchomości, lecz także miejsce, na którym biegają dzieci a i Ty uwielbiasz tam odpoczywać. Z tego też powodu warto zastanowić się, czy zamiast przeciętnego trawnika nie lepiej byłoby stworzyć boisko. Wtedy każda gra przy wykorzystaniu piłki (siatkówka, piłka nożna lub koszykówka) okaże się o wiele przyjemniejsza.

Nie wahaj się — zweryfikuj jakie ciekawe treści ma nasza moja strona www. Jej temat na pewno niezwykle Cię zaciekawi.

Pewnym mankamentem mogłoby być jednak to, że tego typu typ nawierzchni wymaga trochę więcej pielęgnowania. Poza tym czasem dobrze byłoby porozmawiać z sąsiadami oraz przygotować wspólne przedsięwzięcie. W takiej sytuacji koszt mógłby być rozłożony na kilka osób, a i dzieci miałyby więcej styczności ze znajomymi. Warto wiedzieć, że w Polsce jest ok. 200 odmian trawy, jednak jedynie kilkanaście może nadawać się na trawniki.

mieszkania w Gdańsku

Autor: kishjar?
Źródło: http://www.flickr.com
dźwig

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com
Te rodzaje, z których można by przygotować boisko muszą wytrzymywać ok. 150 koszeń na wysokość ok. 2,5-3 centymetry. oczywiście powinny także znosić znacznie bardziej częstsze deptanie. Reasumując, na boisko nadają się jedynie dwa gatunki: Lolium perenne i Poa pratensis. Tworzą one gęstą oraz zwartą darń, czego rezultatem jest to, że piłka toczy się po nich bez zatrzymywania.

Istotne jest również to, że w obrębie wspomnianych dwóch rodzajów, istnieją ponadto inne odmiany i nie wszystkie mogłyby być wykorzystane jako murawa boiska. Te właściwe powinny się dobrze krzewić.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,