Jakich płyt użyć do wyłożenia kominka, a jakich do budowy pieca do pizzy?

Do budowy kominka musimy dobrać właściwe płyty, które są przeznaczone do kontaktu z ogniem. Takie płyty muszą wyróżniać się najlepszymi cechami akumulacyjnymi oraz dobrym przewodnictwem ciepła.

plyty szamotowe
Płyty szamotowe można by zastosować do budowy chlebowych pieców lub jako wyłożenie ścian lub dna paleniska. Są stosowane także do poprawienia parametrów spalania i podniesienia temperatury spalania. Przyczynia się to do tworzenia się niewielkiej ilości popiołu. Tego typu płyty są proste do montażu. Wszystkie kupione płyty przywożone są na paletach, a koszt transportu jest obliczany osobno dla każdego klienta. Odmienny typ płyty jest używany do budowania ciepłej obudowy kominka. Charakteryzują się te płyty dobrym przewodnictwem cieplnym oraz najlepszymi właściwościami akumulacyjnymi. Takie płyty można używać z popularnymi wkładami grzewczymi, jakie wykonane są z żeliwa. Wykorzystanie płyt jako ściany zewnętrzne kominka, zezwolą na eliminację takiego zjawiska jak przegrzanie pomieszczenia. Wówczas ciepło oddawane jest równomiernie do pokoju oraz ogrzewa np. sypialnię przez długi czas.

Płyty szamotowe paleniskowe są do nabycia w odcieniach żółtym i białym. Są przeznaczone do kontaktu z ogniem oraz mogą służyć do wykładania paleniska. Mogą być również wykorzystane do obudowy kominka, dzięki swoim właściwościom akumulacyjnym. Nie potrzebują one użycia stelaży i są łatwe w montażu. Cena płyt jest niezwykle zróżnicowana. Mogą kosztować one niespełna 50 złotych a mogłyby kosztować także ponad 100.

Bez zwlekania zobacz na stronie (http://www.maragency.pl/kategoria/retencja—rozsaczanie/tunele-rozsaczajace/20) analogiczne wpisy. Tam też przeczytasz coś pasjonującego, ponieważ przedstawia ona podobną problematykę.

Do łączenia płyt stosuje się zapraw żaroodpornych. Powierzchnia płyt nadaje się do kładzenia zapraw tynkarskich.

Po założeniu płyt prawidłowo jest wzmocnić nawierzchnię przy pomocy siatki ze szklanego włókna. Płyty można ciąć przy pomocy mechanicznych pilarek, które posiadają tarczę diamentową.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,