Wybieramy baterię umywalkową – na co zwrócić uwagę i jak to dokonywać?

Wybór baterii nie jest prosty. W sklepach mamy bardzo szeroki asortyment, który laika może przyprawić o istny zawrót głowy. Decydując się na zakup baterii, trzeba kierować się nie tylko względami estetycznymi i finansowymi. Trzeba mieć na uwadze również to, że bateria będzie wykorzystywana przez dłuższy czas, dlatego ważne jest, aby nie sprawiała problemów, nie generowała wysokich kosztów podczas użytkowania i była funkcjonalna oraz zgodna z założeniami, według jakich urządziliśmy łazienkę.

Bateria umywalkowa to zakup, w czasie którego z łatwością można stracić głowę dla finezyjnych baterii, cieszących oczy ciekawym designem, dekorowanych oraz połączonych z zastosowaniem ozdobnych rozwiązań. Na znajdziesz atrakcyjne modele. W tym szerokim asortymencie, oryginalne rozwiązania szybko przykuwają naszą uwagę. Jednak nie należy zapominać, iż oprócz pięknego wyglądu, liczy się też praktyczne zastosowanie oraz wysokie standardy jakościowe armatury.

Umywalka nablatowa o oryginalnym kształcie i wykończeniu, nie będzie już potrzebowała finezyjnego wykańczania baterią umywalkową. W zależności od tego, jak wygląda umywalka Roca, dokupujemy do niej odpowiedni kształt i wykończenie baterii. Rynek baterii łazienkowych jest niezwykle urozmaicony, a co się z tym wiąże, wybór powinien być oparty o względy użytkowe i z myślą o całokształcie aranżacji. Aby jak najlepiej wybrać baterię, można się na ten krok zdecydować dopiero po zakupie nowej reszty wyposażenia, by wiedzieć czym się kierować przy dokonywaniu zakupu.

Przytulna łazienka

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com

Bateria umywalkowa musi być funkcjonalna, by służyć nam jak najlepiej przez długi czas. Przy jej zakupie trzeba mieć na uwadze także to, aby była tak zaprojektowana, by łatwo było zachować ją w czystości. Gdy umywalka – polecam – nablatowa, np. umywalka Roca już jest wybrana, trzeba dobrać baterię do nowego zakupu. To bardzo ważne, gdyż może się bowiem okazać, iż jeśli jej nie dopasujemy, będzie ona chociażby za krótka i ciężko będzie myć pod nią ręce. Kolejnym problemem może być lecący prosto strumień wody. Przy krótkiej wylewce, gdy dodatkowo strumień wody leci w dół pionowo, może to być niepraktyczne. Sprawdź także: .

Jeżeli więc mamy krótką wylewkę i szeroką umywalkę, należy zwrócić uwagę na to, by strumień wody skierowany był pod kątem, wtedy znacznie ułatwi to użytkowanie.

Ciekawa wiadomość? Jeśli tak myślisz, dodatkowo sprawdź ten odsyłacz – zobaczysz o wiele więcej w ofercie, która odnosi się omawianej tutaj tematyki.

Następnym aspektem jest oszczędność wody. Coraz częściej kupowane są baterie, które działają na fotokomórkę, która wyczuwa ruch, otwiera strumień wody, następnie po danym czasie go zamyka, gdy już nie wykrywa ruchu. Tego typu nowoczesne baterie umywalkowe znajdziemy w wielu sklepach internetowych i marketach budowlanych.