O czym należy wiedzieć przy zakupie mieszkania i od kogo warto jest je nabyć?

Kupno mieszkania to zazwyczaj najistotniejsza decyzja w trakcie całego życia. Droga do zakupu własnego lokalu bywa długa oraz kręta, dlatego też należy niezwykle dokładnie upewnić się, czy taka inwestycja będzie bezpieczna.

Wszystko jednak rozpoczyna się od ustalenia swego budżetu oraz ewentualnie zdolności kredytowej. To bardzo pomoże w wybraniu danego mieszkania. To, na co w głównej mierze należy zwracać uwagę w czasie zakupu mieszkania, zależy w dużym stopniu od tego, czy jest to mieszkanie z rynku pierwotnego, czy też wtórnego. Jeśli chcielibyśmy kupić mieszkanie od developera, to sprawa jest trochę mniej skomplikowana, ponieważ mieszkanie naturalnie jest nowe, zatem odpadają kwestie odnoszące się do zużycia starych materiałów. Należałoby jednak upewnić się w KRS, czy konkretny inwestor budowlany nie posiada zadłużenia. Możemy także skontrolować daną firmę w US oraz ZUS.

Czy masz zamiar może poddać tę sprawę dalszej analizie? Jeśli tak, to zweryfikuj serwis (http://www.wolplanposadzki.pl/wylewki-ziemnice/), który rozpatruje pokrewne zagadnienia.

Chodziłoby o to, aby ustalić, czy konkretny inwestor budowlany nie opóźnia się ze swymi składkami.

sprzedaż mieszkań Szczecin

Autor: Daniel Beilinson
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli natomiast chcemy kupić nieco mniej kosztowne mieszkanie z rynku wtórnego, można skorzystać z anonsów albo nabyć mieszkanie od firmy, jaka prowadzi skup. Takie mieszkania są bardzo często bądź to w znakomitym stanie technicznym, bądź to tuż po wykonaniu prac remontowych. Jeśli interesuje Cię sprzedaż mieszkań Szczecin to miejsce, w którym z pewnością odnajdziesz interesujące oferty. Istotne jest to, żeby pamiętać, aby przed podpisaniem umowy oraz przed opłaceniem zadatku albo przedpłaty, zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Chodzi przede wszystkim o sprawdzenie historii nieruchomości, zatem tego, kto w tamtym miejscu żył oraz z jakiego powodu lokal jest oferowany do sprzedaży. Należałoby sprawdzić akt notarialny i odpis z księgi wieczystej.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,