Jakie są najbardziej istotne atuty desek kompozytowych i gdzie są one stosowane?

Materiał, który ma posłużyć do pokrywania tarasu, musi być wyjątkowo wytrzymały i trwały, gdyż będzie narażony na niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Wanna

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Woda, zmienna temperatura oraz słońce mają duży wpływ na trwałość różnych materiałów konstrukcyjnych.
Dom modułowy

Autor: Tektum
Źródło: Tektum
Jeśli wykorzystanym materiałem będzie drewno, to jeżeli nie będzie odpowiednio konserwowane, będzie podlegało także oddziaływaniu pleśni, grzybów czy różnego rodzaj insektów. Dobrym przepisem na śliczny wykonany z drewna taras będzie wykorzystanie odpowiednio odpornego gatunku drzewa, który następnie trzeba właściwie konserwować. Za dobry surowiec na pokrycie tarasów uznane są deski kompozytowe, które składają się w 60% ze składnika naturalnego i w 30% z kompozytu. Posiadają również przeróżne dodatki, np. pigmenty, preparaty wzmacniające wytrzymałość na oddziaływanie promieni słonecznych oraz UV, stabilizatory, przeciwutleniacze. Dzięki zastosowaniu tego typu kombinacji stworzono surowiec, który posiada liczne zalety.
Jest bardzo wytrzymały oraz trwały odnośnie naprężeń i obciążeń. Te cechy zapewnia dodatek polimeru. Przez wzgląd na skład, taka deska kompozytowa jest odporna na utratę koloru, a na skutek stosunkowo dużej zawartości biokomponentów, taki surowiec można obrabiać za pomocą prostych przyrządów. Największą zaletą takiego materiału jak tarasowa deska kompozytowa jest komfort użytkowania, gdyż mycie odbywa się przy wykorzystaniu myjki ciśnieniowej.

Zbędna jest stosowna konserwacja czy malowanie lub śrutowanie betonu textura innego typu działania pielęgnacyjne. Jest on bezpieczny także wówczas, gdy jest pokryty wodą. Polimery redukują ryzyko pośliźnięcia się na takiej płaszczyźnie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,