Projekt salonu

Salon jest to pomieszczenie, w jakim będziesz odpoczywać, spędzać czas z przyjaciółmi. Projekt salonu nie może być zatem stworzony tylko z myślą o jego stylistyce.
Wybierając projekt, miej na względzie położenie dojazdowej drogi.

fotele
Perfekcyjna sytuacja to tego rodzaju, jeżeli wjazd na parcelę jest umiejscowiony od północy. Salon razem z tarasem może się wtedy znaleźć na tyłach budynku, zatem od południowej strony. Wnęki okienne pokoju dziennego wychodzące na południe pozwolą skorzystać z pełnego słońca. Doskonale byłoby, gdyby okna pokoju dziennego wychodziły na ogródek. W salonie powinno się znaleźć szerokie wyjście na taras, z jakiego możemy dostać się do ogrodu. Najlepiej, jeśli zostało zaplanowane na granicy dwóch stref, przykładowo jadalnianej oraz wypoczynkowej. Kiedy przez pokój dzienny biegną szlaki komunikacyjne prowadzące do wnętrz sanitarnych, zmniejsza to jego rangę oraz walory wypoczynkowe. Częste przechodzenie lokatorów przez pokój dzienny może przeszkadzać tym, którzy akurat bawią w pokoju dziennym.
wygląd

Autor: Calvado.pl
Gdy metraż pokoju dziennego jest nieduży, zaś powierzchnia przeszkleń pokaźna, kłopotem jest zbyt nieduża ilość ścian, przy jakich można ustawić regały. W materii mebli też trzeba zachować zdrowy rozsądek – nazbyt duża ich liczba potrafi przytłaczać. W zagraconym pokoju ciężko się poruszać jak też podtrzymać porządek. Najistotniejsza jest komfortowa kanapa (patrz też wygodne kanapy z funkcją spania) i fotele. Wielkość mebli warto dostosować do rozmiarów pomieszczenia. Ważne jest też stosowne rozmieszczenie sprzętów.

Kiedy nie zachowasz należytej odległości między telewizorem a sofą (minimum trzy przekątne ekranu), oglądanie TV będzie nas przyprawiać o ból głowy. Ważne jest też odsunięcie wyposażenia RTV od kominka.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,