W jaki sposób ładnie przystroić okno?

Zwykle pierwszą rzeczą, którą robimy po przebudzeniu, będzie spojrzenie, co się dzieje na zewnątrz. To od należytego kadru – ciekawie upiętego materiału oraz pięknie dobranych szybek, w ogromnej mierze zależeć może, czy zbliżający się dzień będzie dobry.

Na ciekawą aranżację okna rolety zewnętrzne adaptacyjne składa się mnóstwo składników. Dużym walorem będą ciekawe szyby, niekiedy tak ozdobne, iż bezcelowa staje się tkanina. Do wyboru będziemy mieli szyby zielonkawe, grube jak dno butelki a także z zatapianymi pęcherzykami powietrza. Prócz tego nie należy bagatelizować zamknięcia, którym dodatkowo ozdobimy futrynę. W punktach z antykami odkryjemy interesujące okazy mosiężnych klamek zakończonych bogatymi wykrętasami. Ich montaż zostaw fachmanom.

firm

Autor: WITEX
Źródło: WITEX
Tendencji oraz mód w upiększaniu okien jest tak wiele, iż powinniśmy solidnie się zastanowić, zanim zdecydujemy się na któryś rodzaj. Im ogromniejsze okna, tym ich upiększenie bardziej zaważy na wystroju mieszkania. Do ogromnych mieszkań z wysokimi oknami pasowały będą ciężkie adamaszki, tkaniny z konopi, bogato marszczone portiery, bogate festony a także jedwabne frędzle. Możemy spożytkować również obficie wyszywane kilimy a także maty – wbrew pozorom upiększają nie wyłącznie ściany czy też posadzki. Do niewielkich okien zużyjemy z kolei leciutkie woale czy satyny. Zasłony dosięgające posadzki wyglądać będą dość oficjalnie. Kuse natomiast będą mieć bardziej nonszalancki charakter.

Materiały możesz rzecz jasna zastąpić roletami albo wertykalami, które optycznie poszerzą czy też wydłużą nasze wnęki okienne. Dosyć modne są również drewniane okiennice wewnętrzne, tzw. shuttersy, jakie na pewno wprowadzają do pomieszczenia śródziemnomorski nastrój.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,