Czy wszystkie rośliny można sadzić w każdej doniczce?

Wiele osób sądzi, że Wybór donicy jest niezwykle łatwy. Zwyczajnie idą do marketu oraz kupują donicę, jaka im w najwyższym stopniu się podoba. Jednak po pewnym okresie czasu okazuje się, że wybór nie okazał się jednak idealny, albo do co poniektórych zastosowań konkretna donica się po prostu nie nadaje.

paleta kolorów

Autor: https://www.ad-home.pl/dekoracje-ze-sznurka
Źródło: https://www.ad-home.pl/dekoracje-ze-sznurka
To, jaki kształt będzie posiadała doniczka, jest w większości wypadków kwiatów dowolne. Okazuje się jednak, że są i takie, jakie wolą przykładowo donice okrągłe przykładowo kaktusy, a inne wolą donice w kształcie kwadratu. Są to np. zioła oraz pelargonie. Istotne jest również dostosowanie kształtów doniczki do otoczenia. Niektóre roślinki nie lubią większych doniczek. Dla przykładu kaktusy i storczyki. systemy korzeniowe tych roślin są przeważnie proste, ale niezwykle delikatne. Roślinki te prawie nie potrzebują gleby. Wybierając doniczkę, trzeba zwrócić uwagę na to, gdzie zostanie ona ustawiona. W tego typu sposób doniczka, jaka wykonana jest z droższego suroWCa, będzie przez dłuższy okres czas spełniać swoje zadanie.
nieruchomości

Autor: HomeAid Northern Virginia
Źródło: http://www.flickr.com
Poszczególne rośliny także mają swe upodobania, np.

Nie zastanawiaj się: przejdź do serwisu zastawa stołowa, by poznać ciekawe fakty na prezentowany w artykule temat. Czekamy na twą recenzję!

szczypior, który sadzony może być w donicy z plastiku również wyrośnie, ale nie znaczy to, że jest to doniczka doskonała. Zioła najkorzystniej sadzić w donicach niezbyt dużych, które wyprodukowane są z ceramiki lub drewna. Rośliny kwiatowe prawidłowo zasadzać jest w donicach ceramicznych albo z drewna. Jednak najczęściej wymagają one sporo miejsca, dlatego też doniczka także powinna być nieco większa.

Jeżeli chcemy posadzić krzewy i małe drzewka w donicy, to wystarczy donica ogrodowa o średnicy do 50 cm. Warto jednak użyć donicę ciężką, aby środek ciężkości nie był umiejscowiony za wysoko, ponieważ drzewko może się przewrócić.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,