Jakiego rodzaju kafelki łazienkowe byłyby idealne dla osób, które nie znoszą nudy?

Kafelki łazienkowe mogą być wyprodukowane z tego typu surowców jak kamień, ceramika albo być rektyfikowane. Używana jest również terakota. Wśród materiałów, które można by wykorzystać znajdują się również drewno.

elementy

Autor: Empik
Źródło: Empik
Płytki łazienkowe, zatem terakota i glazura nadają charakter dowolnej łazience.
Gdy namyślasz się nad kompozycją tego pomieszczenia, należy pamiętać o tym, aby płytka łazienkowa była dopasowana do wielkości łazienki, typu mebli oraz stylu danego domu. Jeśli jest dla nas ważne to, żeby łazienka była standardowa i przytulna, najlepiej jeżeli glazura oraz terakota będą utrzymane w dosyć stonowanych wzorach oraz barwach. Chodzi tutaj o takie, jakie za szybko się nie znudzą. Najlepsze by były płytki (płytki na taras) łazienkowe w tego typu barwach, które kojarzą się z naturą, zatem w ciepłych beżach oraz brązach lub odcieniach szarości. Jeśli nie mamy pewności w odniesieniu do użycia drewna w łazience przykładowo w postaci drewnianej podłogi, jaka idealnie pasowałaby do typowej kompozycji łazienki, to moglibyśmy wybrać płytki do łazienki, które naśladują usłojenia tropikalnych drzew (np. merbau).
balustrady

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, które lubią stereotypową terakotę, mogą wykorzystać płytki w niecodziennej formie, czyli prostokątne wąskie płytki, gdyż taka glazura będzie się sprawdzać w wąskiej łazience i tych pomieszczeniach, które mają relatywnie nieduży metraż. W połączeniu z dużym lustrem i płytkami, które mają typowe wymiary, wizualnie powiększą łazienkę. Z kolei kontrastowe zestawienie jasnych płytek z barwnymi dekoracjami jest najlepszą propozycją dla osób, które nie znoszą w łazience nudy.

Trochę bardziej odważnym rozwiązaniem jest barwna łazienka, jednak to wymaga konsekwencji. Należy wybrać się właściwy wzór płytek, zatem taki, jaki okaże się dobrym motywem przewodnim w kompozycji łazienki.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,