Do czego jeszcze może zostać wykorzystana pasta do zębów?

Jeżeli rysy są naprawdę niewielkie, to wystarczyłoby zakleić ekran przy pomocy folii poliwęglanowej. Taka folia doskonale wypełnia wszystkie mikro szczeliny i mikrorysy oraz dodatkowo chroni przed powstawaniem kolejnych różnych rys.
Taki sposób jest bardzo łatwy, gdyż wymaga wyłącznie niezwykle dokładnego naklejenia folii.

dom

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Należy naturalnie użyć odpowiedniej dla danego modelu folii. Jeżeli z kolei zarysowania na ekranie są nieco większe, to domowym sposobem będzie wykorzystanie pasty do zębów. Jako że najcenniejszym elementem tego typu pasty są zeolITy, zatem drobinki pokruszonych skał, po prostu poleruje się nią monitor. Na głębsze zarysowania pasta już niestety nie wystarczy, zatem można by użyć jedynie pasty polerskiej. Posiada ona grubsze ścierniwo, więc należy wszystkie prace wykonywać niezwykle ostrożnie, gdyż bardzo prosto jest wtedy uszkodzić ekran. Jeśli to nastąpi, to zostanie już wyłącznie zamiana całego wyświetlacza ekranu.

Okna, elewacja

Autor: jointcracker
Źródło: http://www.flickr.com
Przy obu takich sposobach, dobrze by było użyć na koniec folię poliwęglanową, aby nie było konieczności martwienia się o możliwe kolejne zarysowania. Usuwaniem zarysowań oraz regeneracją ekranów zajmują się co poniektóre serwisy GSM. Niestety taka usługa woreczki z akcesoriami do mebli nie zalicza się do najtańszych, jednak jeżeli nie masz należytego doświadczenia, to jest to dobre rozwiązanie problemu. Naturalnie zostaje jeszcze sprawa zamiany ekranu wyświetlacza, jednak w większości telefonów będzie to nieopłacalne, ponieważ wartość telefonu zwiększy się po tego typu wymianie około dwukrotnie.

Usuwanie zarysowań z ekranu to niezwykle delikatna sprawa, zatem jeśli nie czujesz się na siłach, to najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie niepodejmowanie się takiej pracy samodzielnie. Lepiej oddać telefon do serwisu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,