Jak dużo kosztuje indywidualny projekt wymarzonego budynku?

Kiedy zamierzamy budowę domu chcemy, aby tego typu budynek spełniał wszystkie nasze oczekiwania i żeby odpowiadał naszym wszystkim potrzebom.
Projektant jest autorem projektu, zatem jest to jedna z pierwszych osób, do których zwrócimy się przed początkiem budowy domu.

mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej projektanta wybieramy z polecenia rodziny lub sąsiadów. Innym sposobem na odnalezienie dobrego architekta jest oglądanie demonstracji budynków na architektonicznych serwisach albo na stronach internetowych różnych projektantów. Dobrze byłoby, gdyby tego typu projekt udało nam się zobaczyć w na własne oczy. Dobrze jest zaaranżować spotkanie z architektem oraz dać na nie dokumenty, jakie dotyczą działki, na jakiej ma zostać postawiony budynek. Podczas spotkania z architektem zostaną doprecyzowane nasze wymagania, które dotyczą bryły domu, jego wielkości oraz funkcji wszystkich pomieszczeń. Na ostateczną wersję indywidualnego projektu potrzebny jest czas, więc należy zamówić go odpowiednio wcześniej.
Twoja Galeria
Jeśli interesuje Cię architekt Gdynia jest miejscem, w którym znajdziesz najlepsze biuro architektoniczne. Działają tam kompetentni fachowcy. Wybrany przez nas projektant może również być zaangażowany w proces konstrukcji domu i będzie wykonywał nadzór autorski. Będzie również naszym doradcą oraz dopilnuje tego, aby czynności zostały wykonywane zgodnie z projektem oraz prawem budowlanym.

Absorbujący materiał? Jeżeli tak uważasz, to kliknij ten link, w serwisie armatura sanitarna wrocław, który tam miejscu odnajdziesz, również jest coś wartościowego.

Autorski nadzór tyczy się całego projektu budowy a nie jedynie architektury.

Opłata wykonania indywidualnego projektu zależy od reputacji konkretnego architekta, ale także od wielkości budynku oraz skomplikowania jego ukształtowania. Co poniektórzy architekci przeliczają projekt na 1 m2. Bywa również tak, że koszt kompletnego projektu jest przedstawiany procentowo.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,