Czym jest terapia tlenem w komorze hiperbarycznej?

Często mówi się o komorach hiperbarycznych jak o zjawiskach, które leczą. Rzeczywiście komora hiperbaryczna efektywnie leczy sporo chorób, nawet tych, które są zagrożeniem dla życia. Nie jest ona jednak cudownym lekarstwem na wszystkie problemy zdrowotne.
Żeby skorzystać z dobrodziejstw komory ciśnieniowej (bo także w taki sposób nazywa się to urządzenie), powinno się wiedzieć, czym ona w zasadzie jest.

szkolenie

Autor: PLANNJA
Źródło: Plannja
Jest to zamknięte pomieszczenie (w dzisiejszych czasach raczej maszyna), w którym niezdrowa osoba oddycha czystym tlenem i jednocześnie poddaje się ją ciśnieniu o wiele wyższym niż w przypadku zwyczajnego ciśnienia atmosferycznego. Ta procedura sprawia, że tlen lepiej dociera do różnych tkanek organizmu i płynów, takich jak krew, płyn mózgowo-rdzeniowy i limfa.

Jeżeli interesuje Cię ten tekst, to super, gdyż ten opublikowany poniżej (https://asmapoland.com/) też ma podobne informacje – nie wahaj się, tylko przeczytaj go.

Tak nasycone tkanki rozpoczynają samoleczenie.

Co można leczyć w takiej komorze? Została skonstruowana przez Igora Gamowa w celu leczenia choroby wysokościowej. Komora hiperbaryczna pomaga też osobom, które uległy zaczadzeniu. Terapia w komorze jest skuteczna na przykład w kuracji stopy cukrzycowej. Ponadto w komorze walczy się z zapaleniami kości i częścią zakażeń bakteryjnych. Najczęściej jednak w komorze hiperbarycznej wspomaga się leczenie ciężko gojących ran i poważnych oparzeń dzięki temu, że natlenione tkanki lepiej się regenerują. Bywa nawet tak, że wszystkie inne sposoby przynoszą rozczarowanie i dopiero łączna terapia komorą hiperbaryczną i pozostałymi sposobami skutkuje wyleczeniem.
Powyższe trapie są udowodnione naukowo, ale jest także tak, że komora hiperbaryczna po prostu oddziałuje korzystnie na nasz organizm.

Chociaż długo wierzono, że jest cudownym lekiem na wszystkie choroby, wiadomo już, że tak nie jest. Sprawdza się jednak w wielu przypadkach. Zalety płynące z jej używania każą skonsultować się z medykiem i zapytać go, czy nie wspomóc leczenia swojego ciała komorą hiperbaryczną.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,