Na czym polega tak naprawdę wykorzystanie mocowania na szkło? Jak to najlepiej musi być wykonane, o czym na pewno pamiętać?

Mocowania do szkła mają naprawdę istotne zastosowanie, służą głównie do łączenia szkła z innym rodzajem materiału, np. z betonem. Tafla nie może posiadać bezpośredniego kontaktu z marmurem czy metalami, stąd też mocowania tego typu oraz uszczelki są niezbędne do wykonania w zasadzie każdego z elementów szklanych. Są jednocześnie niezbędne do łączenia dwóch tafli szkła ze sobą.

Najbardziej często mocowanie do szkła, które definiowane są też okuciami wykorzystywane są w konstrukcjach takiego rodzaju jak kasetony elewacyjne, nie wspominając także o szerokiej gamie mocowań do drzwi szklanych. Ciekawą ofertę moż http://www.dkrm.com.pl/ronie: . Wspomniane w innym miejscu okucia stosuje się nie od dzisiaj, więc powstało już rzeczywiście kilka odmian tego rodzaju elementów. Jedną z odmian mocowań jest mocowanie punktowe, aby je użyć niezbędne są otwory w tafli szkła, składają się one dość często z tulei dystansowej, |uszczelek, jakie mają kontakt ze szkłem i rotuli, co oznacza element ze śrubą, wkręcającego się do części dystansowej, tym samym spaja on mocowanie w jedną całość.

Kasetowy Elewacyjne

Autor: Blachy Pruszyński
Źródło: Blachy Pruszyński

Kolejny sposobem mocowań do szkła jest mocowanie liniowe, dosyć często wykorzystywane w balustradach szklanych lub różnego typu przegrodach ze szkła. Odznaczają się tym, że szkło mocowanie przy ich pomocy nie musi mieć otworów. Ażeby najkorzystniej rozłożyć mocowania punktowe musimy rozplanować je nie rzadziej niż co 120 centymetrów, następną zasadą rozkładania mocowań jest dziesięć cm od krańca tafli. Na przykład, gdy tafla posiada 260 centymetrów, trzeba użyć mocowania w 3 miejscach, po pierwsze dziesięć centymetrów od jednej strony, kolejne sto dwadzieścia centymetrów dalej kolejne sto dwadzieścia jeszcze dalej utrzymując 10 cm z drugiej strony tafli. Co więcej należy zastanowić się nad dodatkami przy takiej pracy jak zaślepki na profile, które są bardzo pomocne i polecane. Aby odnaleźć przedsiębiorstwa z takiej branży we Wrocławiu szukaj w sieci fraz typu: obróbki blacharskie wrocław.

szkolenie

Autor: PLANNJA
Źródło: Plannja

Wszelkie tego typu produkty można nabyć w specjalistycznych sklepach. Są tam różnorodne – bardziej i mniej konieczne przedmioty, lecz z pewnością bez trudu znaleźć coś, na czym nam akurat zależy, nawet jeśli jest to rozeta maskująca. Takie oraz inne – bardziej znane i mniej poznane produkty – zdecydowanie można zakupić w takim sklepie.