Wagi handlowe

Wagi handlowe do wykorzystywania do bezpośrednich rozliczeń handlowych wymagają legalizacji. Na podstawie przepisów Urzędu Miar tylko waga zalegalizowana może być wykorzystywana na straganie, dotyczy to także sezonowej sprzedaży warzyw na przydrożnym straganie.

waga handlowa

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl

Przestrzegamy przed zakupem niedrogich wag sklepowych na allegro, gdyż będą to bez legalizacji.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że to jest faktycznie rzetelna oferta, dotycząca wartościowych artykułów. Poznaj ją teraz.

Najpopularniejsze wagi handlowe z legalizacją firmy CAS, Digi i Dibal można zakupić za co najmniej 480zł. Wagi ze sklepu posiadają funkcję wyliczania ceny, a jeżeli posiadają drukarkę, to wagi sklepowe mają również funkcje sumowania. Wagi sklepowe można nabyć z wbudowanym akumulatorem lub wagi na baterie, każda waga w standardzie posiada zasilacz sieciowy.

Sklepowa waga wyposażona jest w dwa wyświetlacze do prezentowania masy produktów oraz należności i od strony klienta jaki i użytkownika. Wagi handlowe do stosowania na ladzie sklepowej|chłodniczej, gdzie eksponowane produkty zasłaniają wyświetlacz od strony klienta, tam znajdują zastosowanie sklepowe wagi w wyświetlaczem na słupku. Wagi z wysięgnikiem są odrobinę droższe, ale ułatwiają zagospodarowanie przestrzeni wokół wagi. Porządne wagi sklepowe mają dodatkową pamięć cen. Warto również zwrócić uwagę czy waga posiada funkcję euro, która będzie niezbędna w momencie wejścia Polski do strefy euro. Wiele wag wyposażonych jest w złącze interface, który można podpiąć do kasy fiskalnej.

Warto jest przed zakupem zdecydować czy chcemy podpiąć wagę do kasy fiskalnej czy nie. Jeżeli potrzebujemy podłączyć wagę do kasy to warto nabyć wagę z portem RS. Specjalnym przykładem wag handlowych są wagi sklepowe z możliwością wydruku etykiet (polecamy Porządny sklep powinien być wyposażony w solidną wagę z drukarką etykiet oraz dobry program magazynowy. Waga z drukarką etykiet podpięta do PC ułatwia obsługę klienta, ale przede wszystkim umożliwia na dobre zarządzanie sprzedażą i zamówieniami produktów. W ofercie mamy wagi etykietujące z wyświetlaczem lcd firmy Bizerba do prezentowania oferty sklepu, ponadto przedstawiamy samoobsługowe wagi z drukarką etykiet.