Jak odpowiednio wyposażyć kawalerkę?

Mieszkanie w kawalerce to trudne wnętrze do urządzania. Powodem jest przede wszystkim niewielki metraż. Małe przestrzenie zawsze są trudniejsze. Po pierwsze architekt aranżujący pomieszczenie powinien postawić na odpowiednią funkcjonalność, a z drugiej postarać się o względy wizualne. Gdy brakuje przestrzeni niełatwo zmieścić ciekawe dekoracje czy odpowiednio dopasowane szafki i stoły, które nie pozbawią kawalerki funkcjonalności.

designerskie wnętrze

Autor: Cajsa Lilliehook
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wobec tego dać sobie radę z niewielkim metrażem? Po pierwsze, warto postawić na meble, które mają rozmaite boczne szafki i wnęki.

Bierzesz ten artykuł za interesujący? Kliknij odsyłacz do strony (http://www.morganinteriordesign.pl/salon-jadalnia-glamour/), które dostarczy Ci mnóstwo bardzo wciągających informacji na opisywany wątek.

Jeśli każda szafka czy stolik będą posiadały boczny schowek, bez problemu schowasz wszystkie potrzebne rzeczy. W sprzedaży znajdziesz dużo takich elementów wyposażenia. Są one wygodne w użytkowaniu, a dają dużo rozleglejsze możliwości zagospodarowania przestrzeni.

Dzięki wyborowi funkcjonalnych mebli możliwe będzie również zmniejszenie liczby obiektów w kawalerce (jak urządzić małe mieszkanie). W mieszkaniu będzie bardzo klaustrofobicznie jeśli wstawisz zbyt dużą liczbę elementów. Ucierpi na tym zarówno użyteczność, jak i estetyka. Wnętrze nie powinno być za bardzo zarzucone. Wówczas będzie zawsze wyglądać, jak bałagan. To samo dotyczy ozdobników. Nie kupuj zbyt dużej ilości ozdób.

Masz jeszcze minutę? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do kolejnej witryny, gdzie przygotowaliśmy atrakcyjne wpisy – wejdź w link sprzątanie biur wrocław cennik.

Raczej wybierz kilka najciekawszych dekoracji.

Salon, meble włoskiej marki Cattelan Italia

Autor: Cattelan Italia
Źródło: Le Pukka concept store

Warto je co jakiś czas pozmieniać, jeżeli Ci się znudzą. Jednak nie stawiaj wszystkich naraz, gdyż mieszkanie będzie prezentować się ciasno. A jak dobrać barwy? Tutaj oczywiście najdoskonalszym wyjściem będą jasne kolory, które wizualnie powiększą przestrzeń. Pamiętaj, by wybrać maksymalnie trzy barwy. Zbyt duża ilość barw także wizualnie zmniejszy przestrzeń.