Jaki rodzaj pieca idealny będzie do jednrodzinnego domu?

Wybór pieca CO posiada bardzo olbrzymie znaczenie dla komfortu wszystkich mieszkańców domu oraz dla kosztów użytkowych budynku. Niezwykle istotnym aspektem wyboru pieca będzie jego typ a także specyfika zasilania pieca oraz dodatkowe funkcje.
Kiedy nabywamy piec CO należy mieć świadomość tego, żeby taki zakup był prawidłowo zaplanowany i dostosowany do prywatnych potrzeb.

cement

Źródło: pixabay.com
Sposób zasilania pieca jest to pierwsza sprawa, na którą trzeba zwracać uwagę zanim kupimy kocioł. Rodzaj paliwa, jakim zasilany jest kocioł będzie posiadał wpływ na ceny ogrzewania i na komfort obsługi samego pieca. W wolnostojących domach najczęściej montuje się kotły gazowe, piece na pellet albo kotły na ekogroszek. Piece gazowe są to jedne z najpopularniejszych kotłów, które stosowane są w domkach wolnostojących.

Czytasz teraz ciekawy materiał, jednak bez obaw kliknij także polecany serwis internetowy (https://lapppoland.lappgroup.com/produkty/katalog/przewody-sterownicze-i-przylaczeniowe/serwonapedy/plaszcz-pvc-certyfikowany/przewody-servo-zgodne-z-standardem-siemens-6fx-5008.html), a znajdziesz ciekawe informacje na ten wątek.

Tego typu piece gwarantują najlepszą temperaturę we wszystkich pomieszczeniach i są ponadto niezwykle komfortowe w obsługiwaniu. Gazowe kotły nie wytwarzają zanieczyszczeń w kotłowni i w niezwykle łatwy sposób mogą być rozbudowywane. Funkcjonalność kotłów gazowych porównywalna jest z funkcjonalnością pieców elektrycznych. Jednak kotły gazowe odróżniają od pieców na prąd znacznie niższe koszty eksploatacji. Kotły gazowe są dostępne w dosyć różnorodnych cenach. Cena zakupu waha się od pięciu do 15 tysięcy i jest to uwarunkowane od mocy oraz specyfiki kotła.

piec
Piece na pellet należą do coraz bardziej popularnych rodzajów kotłów, które charakteryzują się dość niskimi kosztami używania. Zazwyczaj takie piece mają automatyczne podajniki i niezwykle olbrzymie pojemniki paliwa. W jednorodzinnych domkach sprawdzą się tak piece z podajnikiem ślimakowym jak i z podajnikiem pneumatycznym.

Jedyną niezwykle ważną niedogodnością do używania takich kotłów jest wymóg posiadania dość znacznej przestrzeni magazynowej, w jakiej będzie gromadzone paliwo. Opał, który spalimy w trakcie jednego sezonu może zająć kompletne miejsce albo może być umiejscowione w zbiorniku zewnętrznym.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,