Ile kosztuje klimatyzacja do mieszkania oraz na ile wyceniana jest jej inastalacja?

Klimatyzacja parę lat temu była kojarzona zazwyczaj ze sklepami spożywczymi lub z biurowcami. Mówiło się, że jest ona hałaśliwa oraz wielokrotnie brzydko pachnie. Rzadko kiedy klimatyzacja wzbudzała zaciekawienie osób, które mieszkały w domach bądź blokach.
Dzisiaj jednak sytuacja prezentuje się całkiem w inny sposób.

wiertarka

Autor: Robert Bosch Sp. z o.o.
Zmienia się klimat i zsyła na nas bardzo upalne okresy w lecie i wtedy chcemy dążyć do poprawy luksusu swojego życia. To powoduje, że klimatyzacja już nie jest zagadnieniem tabu.

Jeśli zaprezentowane tutaj wiadomości są według Ciebie zajmujące, kliknij ten link, gdyż w danym serwisie (raba.com.pl/hurtownia-sanitarna/) też przeczytasz coś interesującego!

Dziś na rynku możemy znaleźć niedrogie oraz proste sprzęty, które niezwykle prędko dopomogą nam schłodzić albo ogrzać pokój. Możemy także napotkać bardzo rozwinięte klimatyzatory, które zużywają bardzo małą ilość energii elektrycznej. Są sterowane z poziomu naszego smartfona i mają opcję poprawy jakość powietrza, jakim oddychamy. Najprostsza klimatyzacja do mieszkania o mocy 3,5 kW, jest to koszt ok. 1500-2,5 tysiąca zł. Należałoby jednak wydać trochę więcej, aby oszczędzić na zużyciu prądu. Jeżeli przestrzeń naszego mieszkania wynosi nie więcej niż 150 m2 oraz 300 m2, jeżeli chodzi o dom, wtedy możemy kupić urządzenie razem z montażem i w takiej sytuacji zapłacimy dużo mniej.

instalacja klimatyzacji wyceniany jest na kwotę ok. 600 złotych za usługę. Najtańszym montażem jest tzw. montaż przez ścianę. Jeżeli wybierzemy tego typu opcję, wtedy jednostka zewnętrzna powinna znajdować się po drugiej stronie ściany, na której zamontowana jest jednostka wewnętrzna.

Na ceny mają wpływ również tego typu czynniki jak typ montowanego urządzenia, długość instalacji czy wysokość na jakiej jest zamontowana zewnętrzna jednostka. Zanim zdecydujemy się na fachowca do instalacji, trzeba konkretnie spytać o wycenę i fotografie ze realizowanych już instalacji.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,