Jak przygotować gustowny chustecznik do toskańskiego wnętrza?

Chusteczki higieniczne, które wyciągane są z opakowania kartonowego, są w jakimkolwiek mieszkaniu. Kupujemy je najczęściej w marketach, jednak pudełka, w które są one zapakowane nie prezentują się za bardzo elegancko.

jadalnia

Autor: Runtal
Źródło: Runtal
Bardzo wielokrotnie są to zwykłe pudełka z wyglądającego nieciekawie kartonu z jakimiś napisami albo we wzorki, które zazwyczaj nie pasują do wnętrza.
Aby chusteczki zawsze wyglądały elegancko i modnie, powinniśmy zaopatrzyć się w chustecznik. Jest to znakomity dodatek dla osób, które preferują otaczać się przyjemnymi rzeczami a takie pudełeczko może być bardzo interesującym elementem wyposażenia wnętrza. Wielką popularnością mogą cieszyć się pudełka na chusteczki wyciągane, które ozdobione są metodą decoupage. Jest to technika, która polega na przyklejaniu do przeróżnych płaszczyzn wzorków, które wykonane są z papieru lub ze zwykłej serwetki z papieru.

Jeśli zainteresowała Cię ta kwestia, szybko sprawdź link czyszczenie dywanów warszawa a poznasz znacznie więcej danych, które z pewnością wywołają na Twojej twarzy piękny uśmiech.

Tego typu wzór jest pokrywany warstwami lakieru dopóty, dopóki on nie wtopi się całkowicie w przedmiot, na który go nakładamy. Taki wzór ma sprawiać wrażenie, jak gdyby był malowany. W taki sposób ozdobiony, wykonany z drewna chustecznik znakomicie będzie komponować się z wnętrzami, które zaaranżowane są w stylu rustykalnym, toskańskim albo prowansalskim. Znanymi wzorami na pudełkach udekorowanych techniką decoupage to motywy kwiatowe i lawenda, które wpisują się doskonale we wspomniane aranżacyjne style.

wejście na taras

Autor: Atsushi Boulder
Źródło: http://www.flickr.com
Pudełko z drewna z dziurką na serwetki kupić możemy w markecie z przyborami do decoupage. Może to być opakowanie prostokątne albo kwadratowe zależnie od chusteczek kupowanych przez nas najczęściej. W pierwszej kolejności trzeba pomalować całe pudełko śnieżnobiałą akrylową farbą i poczekać aż zupełnie wyschnie.

Następnie należy zaznaczyć ołówkiem z linijką miejsce, w którym będzie naklejony wzór i tę część pudełka posmarować należy klejem. Potem przyłożyć należy serwetkę do chustecznika i docisnąć ją delikatnie tak, żeby przykleiła się do niego.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,